Silos zbożowy – kiedy jest specjalny?

specjalne silosy zbożowe lejowe

Pewne rozwiązania bardzo często są teraz indywidualnie modyfikowane, ponieważ przez takie podejście producenci chcą po prostu lepiej sprostać potrzebom swoich klientów. Czasami będzie to konieczne głównie ze względu na specyficzne plany dotyczące wykorzystywania konkretnych konstrukcji i nie tylko. W silosie lejowym różnorodność dostępnych rozwiązań z tej kategorii robi wrażenie.

Odpowiedzialna praca nad silosami lejowymi?

specjalne silosy zbożowe lejoweJuż sama nazwa takiej konstrukcji powinna każdemu wystarczyć w zupełności do zrozumienia, że wszelkie obowiązki wykonywane w związku z jej tworzeniem będą związane z dużą odpowiedzialnością. Na samym początku ta odpowiedzialność spoczywa oczywiście na osobach odpowiedzialnych za projektowanie, które muszą tak dobrać elementy i sposoby ich połączeń, żeby niekorzystne warunki atmosferyczne i duży ciężar ziarna nie stanowiły żadnego zagrożenia. Specjalne silosy zbożowe lejowe to jednak nie tylko magazyny w standardowym rozumieniu. Podstawowe zastosowanie polega oczywiście na możliwości magazynowania tam nawet przez długi czas dużych ilości ziarna różnego gatunku. Ważna dla użytkownika różnica będzie związana między innymi ze specyficznym kształtem opisanym już w samej nazwie. Odpowiedni kształt tego silosu ma znaczenie również dlatego, że pozwala lepiej wykorzystać całą dostępną przestrzeń. W tym przypadku uzyskuje się przede wszystkim na jego dużej imponującej wysokości.

Często ze względu na umieszczenie konstrukcji tego typu na specjalnych w wysokich słupach i montaż odpowiednich mechanizmów załadunek przyczep zbożem z takiego silosu może odbywać się na skutek wykorzystywania oddziaływania zjawiska grawitacji. Wtedy załadunek takiego zboża z silosu nawet w dużych ilościach nie musi zajmować wiele czasu.