Dokładne badanie wariograficzne

precyzyjne badania wariografem

O badaniu wariografem niewiele osób słyszało, jednakże pytając o wykrywacz kłamstw, z pewnością wiele osób będzie wiedziało o co chodzi. Są to oczywiście te same urządzenia, które nazywane są na różne sposoby, a ich zadanie polega na wykryciu oszustwa.

Czy badanie poligraficzne jest skuteczne?

precyzyjne badania wariografemMówienie prawdy zawsze wiąże się z ryzykiem, ponieważ niektóre osoby potrafią z dużym prawdopodobieństwem ustalić czy ich rozmówca mówi prawdę, czy też nie. Do tego celu na pewno potrzebna jest wiedza na temat psychologii, a także znajomość mowy ciała. Co ciekawe, kiedy mówimy nieprawda, to nasze ciało wysyła za nas niewerbalny sygnały, które mogą nas zdradzić. Dlatego tak ważne jest panowanie nad swoim ciałem i językiem, aby zachować zgodność. Na co dzień, większość z nas prawdomówność ocenia Na podstawie obserwacji, czyli własnych doświadczeń. Jednakże nie zawsze jest to trafna ocena przez co nie do końca jesteśmy pewni czy ktoś mówi prawdę czy też nie. Niemniej jednak jest na to sposób jest to badanie poligraficzne, które dostępne jest od bardzo wielu lat. Precyzyjne badania wariografem są przeprowadzane w Instytucie badań w wariograficznych, położonym w centrum Warszawy. Odbywają się one w specjalnych warunkach, gdzie certyfikowany tester zadaje pytania oraz kontroluje pracę wariografu. W trakcie badania, zainteresowana osoba jest podłączona specjalnymi czujnikami do wariografu, który rejestruje je reakcje fizjologiczne, pojawiające się w momencie zadawania pytań oraz udzielania odpowiedzi.

Dzięki licznym badaniom nad wariografem, wiemy, że jego skuteczność sięga nawet 95% i jest to z pewnością najskuteczniejsza metoda na ustalanie prawdomówności. Nie bez przyczyny jest wykorzystywana przez policję czy też instytucje sądowe, a nawet w trakcie rozprawy rozwodowej.

Więcej na: https://bez-klamstw.pl/