Zdjęcia z wesela – jak połączyć profesjonalizm z oryginalnością?

Profesjonalny fotograf to element, którego nie może zabraknąć na żadnym weselu. To przecież uroczystość, którą chcemy wspominać przez wiele lat, a nic tak dobrze nie odświeża pamięci jak album ze zdjęciami. W dzisiejszych czasach przy aktualnej technologii możemy uwiecznić niemal wszystko. Ograniczeni wyłącznie pamięcią komputera czy innego, podobnego urządzenia napstrykać tysiące zdjęć – potem wybrać z nich najlepsze lub przeciwnie, zostawić wszystkie, nawet te nieudane.

Weselne fotografie – pamiątka na lata

fotobudka na weseleZawodowy fotograf na ślubie zapewni nam bezcenne pamiątki w postaci obrazów. Wyręczy nas w namawianiu do zapozowania naszej niefotogenicznej ciotki, jest również gwarantem dobrej jakości zdjęć. Niezależnie jednak od renomy i zaangażowania zatrudnionego fotografa, na weselu zawsze któryś z krewnych pojawia się z aparatem. Przecież niedoskonałe, kiepsko wykadrowane, czasem nieostre obrazy to często te o największym uroku. Zdjęcia zrobione przez gości mają wartość dodaną, której nie zapewni żaden profesjonalista – w pewien sposób oddają charakter fotografa. Dlatego coraz popularniejszym gadżetem jest fotobudka na wesele. Wynajęcie jej jest stosunkowo niedrogie i proste. To małe studio fotograficzne, które ktoś postawi w wybranym przez nas miejscu. Zdjęcia z fotobudki wywoływane są natychmiast. Kameralna przestrzeń z kolei obudzi chęć sportretowania się nawet w najbardziej nieśmiałych gościach. Sesja w fotobudce to świetna zabawa dla młodszych i starszych, a jej efekty stanowią wspaniałą, trwałą pamiątkę weselną. Zamiast księgi gości, do której rodzina i przyjaciele będą wpisywać wytarte frazesy, państwo młodzi mogą poprosić o pozostawienie swojego zdjęcia, albo też połączyć obie te formy i pozwolić, by kolorowe obrazki wniosły nieco życia w poważną książkową pamiątkę.

Robienie zdjęć może być sztuką albo dobrą zabawą – zdarza się, że łączy w sobie oba te elementy. Ustawienie fotobudki na weselu to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Ta namiastka studia fotograficznego dostarczy gościom rozrywki, jednocześnie ośmielając ich do puszczenia wodzy fantazji. Młodej parze zaś zapewni stos oryginalnych, wesołych i z sercem robionych zdjęć.