Wypadki samochodowe na terenie Niemiec

 

Posiadając własny samochód należy nie tylko umawiać się na regularne przeglądy i pamiętać o wszystkich płatnościach, ale przede wszystkim uzyskać wiedzę w zakresie zachowania się na przykład podczas niegroźnej stłuczki czy poważnego wypadku.

Wypłacenie odszkodowania po wypadku

odszkodowanie za wypadek samochodowy w NiemczechCoraz więcej rodaków wyjeżdża za granicę i to nie tylko w celach zarobkowych, ale i turystycznych. Szczególnie chętnie odwiedzany jest kraj za naszą zachodnią granicą. Podróżując autem musimy na wszelki wypadek wiedzieć jak uzyskać odszkodowanie za wypadek samochodowy w Niemczech. Jeżeli już do niego dojdzie, musimy przede wszystkim zabezpieczyć wszystkie możliwe dowody fotografując miejsce wypadku, samochód, a także poprosić o dane świadków tego zajścia. Jeżeli na miejscu są osoby ranne, auta poważnie uszkodzone i nie mamy szans, żeby w sposób pokojowy porozumieć się ze sprawcą wypadku, musimy koniecznie zadzwonić na policję. Ważne jest również, żeby uzyskać numer dowodu ubezpieczenia osoby, która spowodowała wypadek, oraz jej dane. Wszystkie te czynności pozwolą nam później przedstawić dowody firmie ubezpieczeniowej. Najlepiej zgłosić się do niej za pośrednictwem adwokata, który doskonale orientuje się w niemieckich przepisach. Jeżeli firma ubezpieczeniowa wypłaci pieniądze, sprawa jest już załatwiona. Jeżeli jednak nie będzie chciała wypłacić odszkodowania albo też suma będzie zbyt mała, wtedy, dzięki pomocy adwokata, należy złożyć pozew do sądu i tam dochodzić swoich praw.

Poruszając się autem należy zawsze zachowywać daleko idącą ostrożność, a tym bardziej, jeśli podróżuje się w obcym kraju. Jeżeli już dojdzie do wypadku, należy zachować spokój i postępować zgodnie ze znaną nam procedurą. Większość drobnych stłuczek kończy się porozumieniem stron.