Wycieczka na Śląsk

dobry ekogroszek

Jestem w ostatniej klasie maturalnej i po studniówce mieliśmy zaplanowaną tygodniową wycieczkę. Miejscem wycieczki był Śląsk. Mieliśmy tam głównie zwiedzać różne muzea, kopalnie oraz w planie był występ w operze.

Dobry ekogroszek na składzie

dobry ekogroszekMieszkam nad morzem i jeszcze nigdy nie byłam w tamtych rejonach kraju, nawet w górach nie byłam. Może kiedyś tam pojadę. A wracając do wycieczki od nas wyjechaliśmy gdzieś tak około czwartej rano, mieliśmy tam dotrzeć przed południem i tak było. Mieliśmy po przyjeździe niecałe dwie godziny na rozpakowanie się w hotelu i odpoczynek, oczywiście też mieliśmy coś zjeść. Po tych 2 godzinach zaczęliśmy zwiedzać miasto i wybraliśmy się do pobliskiej kopalni węgla.Obok niej znajdował się punkt sprzedaży węgla. Widziałam, że na składzie leży wyłącznie dobry ekogroszek do palenia, stąd też zorientowałam się, że kopalnia zajmuje się wydobywaniem wyłącznie węgla kamiennego, potem jest on przerabiany na ekogroszek. W sklepach można kupić ekogroszek workowany, a tu można było kupić go od tak bez żadnego opakowania. W planie mieliśmy odwiedzić jeszcze trzy kopalnie węgla, więc z każdej z nich mieliśmy pobrać próbki węgla jaki akurat jest wydobywany w danej kopalni. Potem po powrocie będziemy te skały badać. W kopalni było naprawdę super, mogliśmy zjechać na dół do kopalni i zobaczyć jak to wygląda tam na dole na własne oczy.

Po zwiedzaniu kopalń wróciliśmy do hotelu i już tam zostaliśmy do końca dnia. Następny dzień należał do muzeów, chyba odwiedziliśmy aż pięć obiektów. Ale byliśmy też w kinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *