Wspomaganie sprzedaży internetowej – nowoczesne systemy ERP

ERP to skrót pochodzący z języka angielskiego. Pochodzi od słów Enterprise Resource Planning. Ogólnie można powiedzieć, że ERP to systemy, które mają za zadanie pomóc w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Obecnie są stosowane w różnych branżach np. w budownictwie.

Sprzedaż, magazynowanie, zakupy oraz rozliczenia w branży e-commerce

erp e commerceSystem można również zastosować w branży e-commerce, czyli internetowej sprzedaży. ERP to ogromna baza danych, która będzie przechowywała informacje pochodzące z różnych gałęzi prowadzonej działalności. To z kolei ograniczy papierkową pracę i pozwoli przechowywać dane w pełni bezpiecznie. ERP dotyczy nie tylko samej sprzedaży, ale już produkcji, zakupów, magazynowania czy też całej logistyki związanej z prowadzeniem sklepu internetowego. Z pewnością zastosowanie erp e commerce to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby poprawić jakość świadczonych usług. Oczywiście są różne systemy i mają one też różne możliwości. Wiele zależy od tego dla jakiej firmy dedykowany jest konkretny system ERP. Chodzi tu o wielkość firmy i zakres jej działalności. Najtańsze są tzw. pudełkowe aplikacje, które cieszą się sporą popularnością ze strony klientów. Te aplikacje pozwalają skupiać się na sprzedaży produktów, ale również ich magazynowaniu, zakupach oraz późniejszych rozliczeniach. Koszt uruchomienia takiej aplikacji wcale nie jest wysoki. Wystarczy do tego zwykły komputer PC.

Zazwyczaj po 30 minutach można już korzystać z nowego oprogramowania. Nie wymaga się tutaj nawet specjalnego serwera. Oczywiście aplikacja musi zostać zainstalowana na danym komputerze. Cena zależy głównie od ilości licencji, czyli operatorów takiego systemu ERP. Koszty wahają się w granicach od 5 do 10 tysięcy złotych. Jest to cena dla systemów przeznaczonych dla kilku sprzedawców – taki ERP wymaga serwera.