Własnoręczne ozdoby choinkowe dzięki zabawie z gliną

Nie każdy ma czas za dnia biegać za ozdobami choinkowymi. Często siedzimy w pracy do późna, a kiedy z niej wychodzimy większość sklepów jest pozamykanych, a także bazarków na których możemy kupić za niską cenę różne dekoracje świąteczne.

Ozdoby choinkowe dzięki wytrzymałym formom do gliny

wytrzymałe formy do glinyNie zniechęcałam się faktem, że pracuję do późnych godzin, wręcz przeciwnie. Po pracy bardzo lubię wyluzować się i odprężyć przy różnych artystycznych czynnościach, jak malowanie czy rysowanie. Ostatnio zaczęłam bawić się gliną razem z moją córką, która także polubiła tego typu zajęcia. Stąd właśnie powstał pomysł, aby samemu za pomocą gliny zrobić piękne ozdoby choinkowe. Wystarczyło po prostu udać się do sklepu z zaopatrzeniem dla plastyków i kupić wytrzymałe formy do gliny. Takie formy są sprzedawane w najróżniejszych rozmiarach oraz odsłonach. Możemy kupić formy muszelek, kotków, motylków, owoców i naprawdę wielu innych. W tym właśnie ozdób świątecznych. Udało nam się zdobyć piękne foremki małych choineczek i serduszek, aniołków i dzwoneczków i to w dodatku w jednym zestawie, co oznaczało zaoszczędzenie pieniędzy nawet jeśli foremki same w sobie nie są wcale takie drogie. Kupiłyśmy też specjalne złoto ozdobne w postaci pyłku, lakieru, a także żelu aby ozdobić już gotowe i wyrobione foremki. Zabawy z gliną są naprawdę banalną rzeczą i nawet dzieciaki w wieku przedszkolnym mogą bawić się w ten sposób, acz oczywiście pod nadzorem dorosłych.

Glina jest niezwykle plastycznym materiałem, a także jak powszechnie wiadomo, również wytrzymałym. W internecie oprócz foremek do gliny znajdziemy również mnóstwo blogów czy filmików instruktażowych, które w prosty sposób objaśniają, jak wykonać własnoręcznie ozdoby, czy nawet naczynia! Glina może zatem stanowić zarówno świetny element dekoracyjny, jak i posiadać całkiem praktyczne zastosowania.