Własna elektrownia wiatrowa – o czym trzeba pamiętać?

wydajna własna elektrownia wiatrowa

Kiedy myślimy o tym, żeby obniżyć rachunki za energię elektryczną w naszym domu poprzez zamontowanie u nas urządzeń pozyskujących energię ze słońca to często zapominamy o wielu rzeczach.

Wydajna własna elektrownia wiatrowa – praktyczne porady

wydajna własna elektrownia wiatrowaPrzez to wszystko jest wykonane nieprawidłowo i niechlujnie, a przez to nie działa jak należy. Warto również wiedzieć, jak powinna wyglądać nasza własna elektrownia słoneczna. Po pierwsze, musimy wiedzieć z jakich sprzętów będzie się ona składać. Nie może być tak, że panele fotowoltaiczne będą leżały po prostu u nas na dachu, bez żadnego mocowania. Takie mocowanie jest bardzo ważne, ponieważ takie panele słoneczne mogą łatwo spaść, czy to pod wpływem silnego wiatru, czy też po dużych opadach śniegu.
Wtedy na pewno nasza instalacja nie będzie działała, a my jeszcze stracimy bardzo dużo pieniędzy na kupienie nowych paneli fotowoltaicznych, bo naprawić się ich raczej nie da, bo przewodnictwo nie będzie się rozchodziło tak jak należy. Na ten czas lepsza będzie wydajna własna elektrownia wiatrowa.  Fotowoltaika jest skomplikowana, więc trzeba się z nią dobrze zapoznać wcześniej. Do tego panele fotowoltaiczne muszą być zamontowane na odpowiedniej stronie naszego domu i na odpowiedniej wysokości. Najlepiej się do tego nadaje dach od strony południowej, ponieważ nic nie będzie tam zakrywać dostępu słońca do paneli, a do tego takie paneli słoneczne nam nie przeszkadzają. Słońce jest najdłużej obecne od strony południowej, więc tam jest najlepsze położenie dla takich paneli słonecznych.

Jeśli będziemy pamiętać o tych zasadach przy montowaniu naszych paneli słonecznych to na pewno wszystko wyjdzie nam dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *