Tynki maszynowe czy narzucane?

Jest rzeczą oczywistą, że po ukończeniu budowy domu należy go wewnątrz otynkować. Kiedy budynek jest gotowy – to znaczy wykonano w nim pokrycie dachowe oraz zamontowano drzwi i okna zewnętrzne w taki sposób, że jest on w pełni zamknięty – można przystąpić do prac tynkarskich. Obecnie najpopularniejszą metodą tynkowania ścian są natryski wykonywane za pomocą specjalnych pistoletów. 

Zalety tynków maszynowych 

tynki maszynowe łódzkieIstnieją dwa rodzaje tynków, wyróżnione ze względu na sposób ich nakładania. Tradycyjne są tynki narzucane. Zaprawę przygotowuje się w betoniarkach, mieszając z wodą najczęściej cement, wapno i piasek, a następnie za pomocą ręcznych narzędzi narzuca się ją na ściany. Obecnie tę metodę stosuje się coraz rzadziej. Została ona wyparta przez nowy sposób tynkowania, który okazał się pod wieloma względami bardziej korzystny. Posiada wiele zalet. Przede wszystkim nie wymaga zagospodarowania tak dużej ilości miejsca, ponieważ nie jest przy nim potrzebna betoniarka. Ponadto przebiega o wiele szybciej i pozwala uzyskać lepsze efekty. Pracę można wykonać bardziej dokładnie. Decydując się na tynki maszynowe łódzkie oszczędza się czas i energię. Proces tynkowania rozpoczyna się od zmieszania gotowej, suchej mieszanki z wodą. Proces ten zachodzi w specjalnym aparacie niewielkich rozmiarów. Następnie w ruch idą specjalne pistolety, za pomocą których zaprawa rozprowadzana jest na ścianach i sufitach.

Dzięki większej dokładności tej metody, utrzymywana jest większa czystość w wykańczanych pomieszczeniach. Po zakończeniu prac nie jest konieczne długotrwałe i uciążliwe sprzątanie, ponieważ pozostałości można szybko usunąć. Na tej podstawie widać, że tynki maszynowe nie bez powodu wypierają metody tradycyjne. Mają nad nimi rzeczywistą przewagę.