Sprzątanie i konserwacja zabudowy miejskiej

kosze uliczne

Coraz większą przykłada się wagę nie tylko do funkcjonalności zabudowy miejskiej oraz jej wyglądu, ale także czystości. Na rynku pojawiły się firmy, które oferują kompleksowe sprzątanie oraz naprawę miejskich urządzeń – na mocy rocznej czy wieloletniej umowy podpisanej z prezydentem, burmistrzem czy innym zarządem miasta zajmującym się sekcją sprzątania i dbania o jego wygląd.

Kosze uliczne powinny być w parkach

kosze uliczneZakres obowiązków takiej firmy jest indywidualnie ustalany i sprecyzowany do konkretnych działań. Do firmy należy zazwyczaj dbanie o dobry wizerunek miasta i zapewnienie jego mieszkańców dogodnej i funkcjonalnej możliwości oddawania śmieci (co przekłada się na zmniejszenie wyrzucania odpadów gdziekolwiek się tylko da) – jednym ze sposobów na osiągnięcie celu są na przykład kosze metalowe (wystawione w różnych częściach miasta) które funkcjonują jako pojemniki na psie odchody, plastikowe zakrętki, odpady komunalne czy pojemniki na leki przeterminowane. Firma zajmuje się także profesjonalną konserwacją bądź naprawą uszkodzonych ławek w parkach, przyrządów na placach zabaw czy publicznych siłowniach, które są coraz popularniejsze w parkach. Ekipa sprzątająca-konserwująca wynajęta przez firmę chętnie zajmie się także naprawą chodników i zleconych szyldów sklepowych, a także oświetlenia ulicznego. Można jej zlecić również wycinkę problematycznych gałęzi lub całych drzew, a także regularnie koszenie trawy czy dbanie o kwiaty np. w parkach lub takich, które są ozdobą miejskich skrzyżowań.

Wynajem takich firm jest coraz bardziej popularny, szczególnie wśród mniejszych miejscowości, które nie dysponują służbami, które mogłyby zająć się tego typu obowiązkami.

Więcej o koszach ulicznych czy pojemnikach na psie odchody można znaleźć na: http://koszetormet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *