Sprawnie działający magazyn dzięki windom towarowym

windy do przewożenia towarów

Zarządcą magazynu jestem już od kilku miesięcy. Mimo tego, że mój staż pracy nie jest długi udało mi się wprowadzić kilka świetnych innowacji, dzięki czemu nasza wydajność jako zakładu pracy bardzo mocno wzrosła.

Windy do towarowe usprawniają pracę

windy do przewożenia towarówZauważyłem bowiem, że bardzo dużo czasu jako pracownicy tracimy na to, aby z jednego punktu magazynu do drugiego poprzenosić rzeczy. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że od tego są wózki transportu bliskiego. Mamy je na magazynie, jednak nasza hala jest piętrowa. Staramy się, aby wszystko zawsze znajdowało się na jednej kondygnacji jednak nie zawsze jest to możliwe. Dlatego też zaproponowałem naszemu szefowi innowacyjne rozwiązanie, chociaż obawiałem się, że się nie zgodzi. Chodziło mi o windy do przewożenia towarów. Wiedziałem, że to bardzo usprawniłoby naszą pracą i nie eksploatowało tak mocno pracowników. Ucieszyłem się, że prezes powiedział iż od pewnego czasu sam myślał o tym, aby zamontować takie windy, ponieważ spółka notowała zwyżki i w budżecie znalazły się dodatkowe środki. Z resztą wie on dokładnie, że wpłynie to na czas przetransportowania towarów a w efekcie na zdecydowanie lepsze wyniki finansowe. Po dwóch dniach przyszedł do nas z katalogiem wind od cenionego producenta i zrobił sondę jaka winda spełniłaby się najlepiej w magazynie. Wszyscy ucieszyliśmy się, że poprosił nas o wyrażenie opinii a nie kupił pierwszej lepszej jaką zobaczył. Po złożeniu zamówienia na windę czekaliśmy siedem dni. Firma oferowała również profesjonalny montaż, więc my już o nic nie musieliśmy się martwić.

Teraz praca na magazynie idzie znacznie sprawniej. Musiałem nieco przeorganizować pracę na magazynie, jednak po wynikach widać, że to się opłacało. Wszyscy już wiemy, że w piętrowym magazynie praca bez windy była czystą udręką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *