Sposoby na usunięcie kleju po parkiecie

Może to nie spotykane by w kuchni był położony parkiet. Zazwyczaj w takim miejscu mamy położone kafelki. Ale ja w swojej kuchni miałam położony parkiet. Ale już nie długo. Aby wymienić podłogę trzeba było zerwać parkiet i przygotować podłoże do położenia kafelek. A tak zdecydowałam się mieć jednak kafelki w kuchni.

Zdrapywanie kleju po parkiecie

usuwanie kleju po parkieciePewnie zastanawiacie się po co w ogóle położyłam parkiet w kuchni. Ale muszę tutaj naprostować sytuację. To nie ja położyłam ten parkiet w kuchni. Odziedziczyłam mieszkanie po mojej babci, która mieszkała tam bardzo długo i tam ten parkiet był nawet zanim on się wprowadziła do mieszkania. Więc teraz możecie sobie wyobrazić jak stary jest ten parkiet. Dlatego aby poprawić estetyczny wygląd kuchni, to zdecydowałam się zerwać stary parkiet i położyć kafelki. Ale samo zerwanie parkietu nie wystarczy. Po tym zabiegu trzeba potem jeszcze usunąć klej, który znajdował się pod parkietem. Usuwanie kleju po parkiecie może być dość łatwe, ale tylko jeśli użyjemy albo specjalnej maszyny, za pomocą której klej łatwo odejdzie od podłoża lub jak kto woli użyć specjalnego środka. Wystarczy rozprowadzić środek po całej powierzchni i odczekać chwilę. Potem bardzo łatwo klej schodzi z podłoża. Chyba wolę ten drugi sposób. Jest chyba mniej męczący niż użycie maszyny. A po za tym trzeba mieć jeszcze taką maszynę. A ja jej nie mam i nie zamierzam specjalnie jej kupować. Wolę wybrać tańsze rozwiązanie czyli ten środek do usuwania kleju. Musze powiedzieć, że stosując ten cudowny środek, klej szybko się usuną z podłogi.

Często na podłogach mamy parkiet albo panele. Dawniej aby położyć taką podłogę stosowano różnego rodzaju kleje. I teraz jakby chciało się zdjąć parkiet, to trzeba liczyć się z faktem, że czeka nas jeszcze usuwanie kleju. ale można to zrobić w szybki sposób. Można wykorzystać specjalną maszynę albo klej jak ktoś nie ma maszyny.