Sportowa wykladzina nie jest trudna do zamontowania

 

Razem z kolegami kompletujemy sobie sprzęt do naszej wspólnej siłowni. Ja przyniosłem około sto kilogramów obciążeń, a Franek i Benedykt skombinowali ładną ławeczkę. Chłopaki już chcieli zaczynać trening, ale trochę ich musiałem przystopować. Powiedziałem, „Panowie, chwilęczkę. Musimy zachować niezbędne środki bezpieczeństwa”. Po czym wytłumaczyłem im jak ważne jest używanie odpowiedniej wykładziny sportowej. Dzięki temu jesteśmy po prostu bezpieczni.

Warto zadbać o właściwą wykładzinę na siłowni

wykładzina sportowaChłopacy stali oniemiali. Nie mogli przez chwilę zrozumieć co mam na myśli. Widocznie nikt wcześniej nie przeprowadził z nimi lekcji dotyczącej właściwego korzystania z siłowni. Wytłumaczyłem im zatem, że dobra wykładzina sportowa jest potrzebna, żeby nie nabawić się kontuzji. Przez robienie przysiadów przy wysokim obciążeniu, na twardym podłożu naze stopy nie pracują odpowiednio. Wgniatają się w ziemię, która stawia opór. Właściwa wykładzina sportowa sprawi, że nogi będę nieznacznie zagłębiać się w nią, ale nie na tyle, byśmy stracili równowagę. To bardzo ważne, ponieważ podłoga pracująca ze stopami w skoordynowany sposób sprawi, że nasze ścięgna nie ulegną uszkodzeniu. Ludzie, którzy na łapu capu rzucają się do ćwiczeń często później tego żałują. Profilaktywa natomiast jest bardzo prosta. Chłopcy zmartwili się, że nie będziemy dzisiaj ćwiczyć, ale ja odsłoniłem tajemniczą płachtę leżącą w kącie siłowni i pokazałem im zwiniętą gumę. Wszyscy razem, zgodnie zajęliśmy się mocowaniem jej do podłoża.

Miło jest razem ćwiczyć w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Franio bardzo chętnie asystuje kolegom przy wyciskaniu na klatę. Ja również zawsze jestem w pogotowiu. Cieszę się, że moi koledzy zrozumieli powagę sytuacji i teraz możemy trenować właściwie. Niedługo wszyscy wyrzeźbimy sobie niesamowite mięśnie. Ale będziemy potem wyglądać na plaży.