Sklep z winylami i oferowane tytuły

Dzięki wielkiemu powrotowi płyty winylowej do łask, w ciągu ostatnich paru lat mamy okazję obserwować wydawanie wielu tytułów, które były nieobecne na tym nośniku przez wiele lat. Podczas odwiedzania sklepów internetowych z czarnymi płytami, natkniemy się na wiele wydawnictw zarówno polskiej muzyki rozrywkowej, jak i klasyki zagranicznych wykonawców. Jakie płyty znajdziemy w sklepach z winylami?

Oferta sklepu z płytami winylowymi

sklep z płytami winylowymiPodczas przeglądania oferty sklepów w winylami, możemy zauważyć tendencję do wzmożonej sprzedaży wznowień płyt polskiego rocka lat 70. oraz 80. Jest to niezwykła okazja dla ludzi, którzy wychowywali się na tej muzyce i słuchali płyt wydawanych wtedy przez wytwórnie PRL-owskie. Mamy zatem okazje poczuć ducha tamtych czasów i słuchać muzyki wydawanej na winylu, która przez bardzo długi czas była nieobecna na tym nośniku lub wydawana tylko w bardzo małych nakładach. Wzmożone zainteresowanie płytami sprawiło, że wydawcy zaczęli inwestować w wydawanie zapomnianych tytułów, a każdy sklep z płytami winylowymi ma w swojej ofercie wiele płyt polskich wykonawców. Warto także nadmienić, że nowo wydawane płyty z polskim rockiem, bluesem lub jazzem, są wytłoczone w znacznie lepszej jakości, a nośnik jest wykonany w dużo bardziej staranny sposób, niż to miało miejsce za czasów socjalizmu w Polsce. Płyty gigantów polskiego rocka są sprzedawane w pięknej oprawie, dodającej dodatkowego uroku całemu wydawnictwu.

Poza płytami polskimi możemy natknąć się także na wznowienia wielu płyt zagranicznych. Dzięki rozbudowanemu systemowi dystrybucji, do Polski trafiają najlepsze tytuły wykonawców rockowych czy popowych. Jakość muzyki na winylu jest często bardziej ceniona przez melomanów niż z płyt CD czy nośników cyfrowych.