Siatki przeciwko ptakom

W wielu miastach istnieje powszechny problem z ptactwem, które nagminnie zanieczyszcza zabytki, alejki i parapety. Poza nieestetycznym widokiem, ptasie odchody generują wyjątkowo nieprzyjemny zapach i są dość niebezpieczne w kontakcie z dziećmi.

Gdzie zastosować siatkę przeciw ptactwu?

siatki przeciw ptakomPtaki nie należą do czystych zwierząt, szczególnie te, które żyją na wolności w mieście. Przenoszą groźne choroby i bakterie, dlatego lepiej trzymać się od nich z daleka. Szczególnie uciążliwe są gołębie, bo przesiadują na balkonach, parapetach, czy krawędziach dachów. Jeżeli okno na strychu nie będzie zamknięte, to istnieje duża szansa, że zagnieżdżą się tam gołębie. Aby się zabezpieczyć przed tymi zwierzętami, możemy zastosować siatki przeciw ptakom. Są to cienkie, stalowe siatki, które musimy szczelnie przytwierdzić do całej powierzchni okna tak, aby nie było wolnej przestrzeni. Gołębie są bardzo sprytne i jeżeli tylko wynajdą niewielką szczelinę, to na pewno z niej skorzystają. Poza stalowymi, dostępne są też siatki polietylenowe, które są niemalże niewidoczne dla ludzi. Aby dokładnie zamontować siatkę, najlepiej skorzystać z fachowej pomocy firmy specjalizującej się w zakładaniu takich zabezpieczeń. Jest to bardo skuteczny sposób na pozbycie się problemu jakim są przesiadujące ptaki, bo znikają one z dnia na dzień. Wielkość otworów w siatkach jest w taki sposób dopasowana, żeby żaden ptak się nie przecisnął. Jest to najpopularniejszy sposób stosowany przez mieszkańców miast i przez instytucje państwowe.

Siatki są ogólnie stosowane w miejscach, gdzie inne metody nie odniosły pożądanego skutku. Zwierzęta te są bardzo uparte i raz odstraszone, powrócą ponownie, dlatego musi to być metoda, która będzie zawsze działać. Siatki przeciw ptactwu kupimy w specjalnym sklepie z zabezpieczeniami.