Samodzielne projektowanie ogrodu

Każdy szczęśliwiec posiadający dom z działką zapewne marzy o zagospodarowaniu tej przestrzeni, to znaczy o zaprojektowaniu i stworzeniu ogrodu. Jeżeli czytają nas teraz osoby, które mają ochotę samodzielnie zaprojektować swój ogród, poniżej podam kilka kluczowych zasad których warto przestrzegać aby ogród był nie tylko piękny ale i funkcjonalny.

Zasady projektowania ogrodu

projekt ogrodu toruńOd czego zacząć projekt ogrodu toruń? Na początek wraz z resztą domowników, wliczając w to dzieci warto zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami i potrzebami. Co to znaczy? Jeżeli na przykład mężczyzna uwielbia grillować, warto stworzyć przestrzeń w ogrodzie, która będzie jego królestwem. Jeżeli kobieta kocha rośliny, piękne kwiaty to warto by miała swoje miejsce, gdzie będzie mogła oddawać się tej pasji. Dzieci być może są żywiołowe i nie mogą usiedzieć w miejscu, więc na przykład trampolina na świeżym powietrzu będzie świetnym rozwiązaniem. Co dalej, gdy już ustalimy funkcję jaką ma spełniać nasz ogród? Oczywiście ważne będzie teraz zachowanie spójności z elementami, których nie zamierzamy zmienić. Dostosujmy kolory i styl do wyglądu naszego domu, elewacji i ogrodzenia. Dzięki zwróceniu na to uwagi znacznie łatwiej będzie uzyskać harmonijny wygląd, dzięki właśnie konsekwencji na każdym etapie projektu. Ważne by nie zapomnij o strefie relaksu. Może być to taras z leżakami, czy meblami ogrodowymi ważne jednak by takie miejsc uwzględnić planując ogród. 

Co prawda jest dość sporo aspektów, którem usimy rozważyć i wziąć pod uwagę. Jednak gdy będziemy trzymać się powyższych zasad efekt z pewnością wynagrodzi wszelkie trudy. Oczywiście jeżeli nie czujecie się na siłach by samodzielnie, od a do z zaprojektować i wykonać ogród zwróćcie się o pomoc do projektanta, który uwzględniając Wasz marzenia zaprojektuje ogród marzeń.