Rolowana krata antywłamaniowa

Rozwijająca się technika w różnych dziedzinach z reguły nam sprzyja, więc warto korzystać ze zdobyczy techniki. Bardzo dużo zmieniło się w dziedzinie systemów bezpieczeństwa. Dzięki temu możemy czuć się bezpieczniej we własnych domach, ale nie tylko, ponieważ bezpieczniejsze dzięki temu są również budynki użytku publicznego takie jak np. szkoły lub banki.

Rolowana krata ze stali

kraty rolowaneJednym z systemów zabezpieczeń antywłamaniowych zasługujących na uwagę są kraty rolowane, które zabezpieczają przed sforsowaniem drzwi oraz okna budynku. Ich działanie jest bardzo proste, ale jednocześnie genialne w swej prostocie. Krata rolowana zasłania cały dostęp do okien i drzwi, przez co potencjalny złodziej nie może się do nich dostać, a brak dostępu do nich uniemożliwia mu możliwość ich sforsowania. Kraty rolowane umocowane są tuż nad oknami lub drzwiami i w chwili ich uzbrojenia rozwijają się, aż do poziomu gruntu. Rozwijane kraty posiadają dwa rodzaje mechanizmów pozwalających na ich rozwinięcie, pierwszym z nich jest mechanizm ręczny, dzięki któremu możemy rozwinąć kratę sami, przy pomocy naszych własnych rąk, a drugim z nich jest mechanizm elektroniczny zasilany prosto z sieci energetycznej, a sterowany z pilota lub automatycznie w określonych przez nas sytuacjach. Stal użyta do produkcji tego typu krat jest bardzo wytrzymała, charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Taką kratę da się zniszczyć przy pomocy specjalnych narzędzi, ale zajmie to bardzo długo, więc służby porządkowe zdążą dojechać na miejsce i udaremnić włamanie.

Tego rodzaju kraty są bardzo popularne w sklepach ze szklanymi witrynami, w bankach. Obecnie stają się coraz popularniejsze również wśród prywatnych użytkowników. Swoją popularność zyskały przede wszystkim dlatego, że są one tanie, a bardzo skuteczne. Jedną kratę możemy kupić już za około czterysta złotych.