Przyczepa o średniej ładowności

Odgruzowywanie terenu pod poligon airsoftowy szło lepiej niż się spodziewaliśmy, gdyż do pracy zrzuciła się cała drużyna, a także wielu ochotników z zaprzyjaźnionych teamów. Problem jednak nie leżał w tempie prac, a w całej stercie pozostałości po pracach ziemnych, których nie mogliśmy nijak usunąć. Metalowy złom, resztki betonu i szkła, wszystko zalegało na posesji, niepotrzebnie zajmując miejsce.

Przyczepa samochodowa do przewozu średniego gabarytu

małe przyczepy ciężaroweW normalnych warunkach, pozostawilibyśmy gruz jako dość dobre urozmaicenie terenowe, ale jako że miał to być komercyjny poligon, gdzie grać miały również osoby niezrzeszone, to woleliśmy owego gruzu i szrotu zwyczajnie się pozbyć. Jednak nie mieliśmy żadnego samochodu ciężarowego, na który owe pozostałości można było załadować. Z pomocą przyszedł nam kolega, który pracował w lokalnej firmie budowlanej. Owa firma bez problemu wypożyczyła nam trzy małe przyczepy ciężarowe, które bez żadnych trudności można było podpiąć do małego samochodu osobowego, i kilkoma kursami pozbyć się zalegającego gruzu. Przyczepki same w sobie nie były bardzo duże, i nie posiadały ogromnej ładowności, jednak przydawały się ogromnie, głównie dzięki swoim małym rozmiarom i niewielkiej wadze po załadowaniu. Dzięki temu, mogły być bez trudu uciągnięte przez niemal każdy samochód osobowy o standardowej mocy.

Przyczepki te sprawdziły się na tyle podczas prac, iż zdecydowaliśmy iż zakup kilku na własny użytek może być całkiem dobrym pomysłem, bo miały one również dość pokaźną pojemność jak na swoje rozmiary i z powodzeniem mogły być przez nas użyte do przewozu sprzętu pokazowego. Jako że nie były one dużą inwestycją, zakup nawet trzech nie był poważnym uszczerbkiem budżetu, a ich przydatność nieraz okazała się bardzo duża.