Pościel dla niemowlaka od sprawdzonego producenta

Rodzice na wiele miesięcy przed narodzinami dziecka, kompletują niezbędną wyprawkę, która będzie służyć maluchowi przez pierwsze lata życia. Należą do niej wózek, łóżeczko, pościel, fotelik samochodowy, ubranka i smoczki. Niemowlęta lubią być ciasno zawijane, dlatego miękkie kocyki też się przydadzą.

Jaka jest najlepsza pościel dla niemowlaka?

polecany producent pościeli dla niemowlątNowo narodzone dziecko bez względu na porę roku, w której się urodziło, potrzebuje pościeli do wózka i łóżeczka. Najwięcej czasu spędzi w łóżeczku ponieważ taki maluch śpi około dwunastu, osiemnastu godzin na dobę. W wózku będziemy go jedynie wozić na spacer, albo do lekarza. Polecany producent pościeli dla niemowląt, zaleca aby dla tak małych dzieci stosować bawełnianą pościel, bo taka jest najbezpieczniejsza dla jego delikatnej i wrażliwej skóry. Najlepsza jest bawełna niebarwiona, w stu procentach ekologiczna. Na letnią porę wystarczy nawet sama poszewka bez kołderki, ponieważ maluszkowi może być gorąco, a na zimę może być pościel dwustronna bawełniana i z miękkiego polaru minky, który doskonale utrzymuje ciepło. Pościel dla niemowląt nie powinna posiadać wypełnienia z puchu, ani z pierza, ponieważ może ono uczulać, a także łatwo się w nim gromadzą baterie i drobnoustroje. Zalecana jest pościel z wypełnieniem z syntetycznej pianki, albo antyalergicznych kulek silikonowych. W pierwszych miesiącach po narodzinach, dziecko musi spać bez poduszki, albo na płaskiej, ponieważ powinno leżeć w linii prostej z barkami, aby nie zdeformować sobie szkieletu.

Każdy producent na metkach i załączonych instrukcjach powinien zamieścić informację dotyczącą materiałów z jakich została uszyta pościel, oraz czy posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Nie warto oszczędzać na pościel dla niemowląt, bo może się to obrócić przeciwko nam, a przecież zdrowie dziecka jest najważniejsze.