Porady dietetyka za pośrednictwem Internetu

Każda osoba, która podchodzi do sprawy odchudzania poważnie, wie jak ważny jest regularny kontakt z dietetykiem. Działanie na własną rękę często nie przynosi rezultatu. W takim wypadku to lekarz pomoże nam w rozpisaniu odpowiedniej dla naszego organizmu diety.

W czym pomoże dietetyk?

dietetyk przez internetPróbowałam wiele razy chudnąć samodzielnie. Nigdy jednak nie udało mi sie zgubić wiecej niż 3 kg ponieważ zawsze wracałam do moich ukochanych fast foodów. Dopiero rozmowa z lekarzem pomogła mi wypracować zdrowe nawyki. Otrzymałam dietę stworzoną specjalnie dla mnie. Dietetyk przez Internet jest w stanie pomóc nam w tworzeniu tygodniowych lub miesięcznych planów żywieniowych. Taki plan to rozpisane posiłki. W moim znalazły się nawet domowe frytki i burgery co pomogło mi zaspokajać swoje zapędy do nirzdrowego ledzenia na zamówienie. Restrykcyjne przestrzeganie zaleceń lekarza przynosi największe sukcesy. Dietetyk przez internet to osoba do której mogłam zwrócić się w każdej chwili załamania. U każdej osoby prędzej czy później następuje krótki moment kiedy ma ochotę się poddać. Ważne aby przetrwać ten czas, później będzie już tylko lepiej. Największą motywacją jest widok zmniejszającej się liczby kilogramów na wadze. Warto również podkreślić, że współpraca z dietetykiem to nie jest coś chwilowego. W moim przypadku trwało to kilka miesięcy. Dzieje się tak dlatego, że organizm stopniowo i powoli musi przystosowywać się do nowej sytuacji. Dieta wprowadzana jest stopniowo. Z czasem eliminowane są niezdrowe elementy diety i regularnie zastępowane są innymi składnikami.

Zmiana żywienia z dnia na dzień odbiła by się bardzo źle na moim samopoczuciu i przede wszystkim zdrowiu. Natomiast aby problem nie powrócił w przyszłości, najlepiej zmienić całkowicie swoje nawyki już do końca życia. Nawet po osiągnięciu wymarzonego rozmiaru nie należy wracać do starego stylu życia.