Pomysł na urlop, czyli spływ kajakiem rzeką Wkrą

 

Jest wiele pomysłów na miłe spędzenie wakacji. Warto jednak połączyć urlop z aktywnym wypoczynkiem. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być spływ kajakowy. Takie spływy organizowane są w różnych miejscach w Polsce. Jednym z popularniejszych miejsc, w których organizowane są profesjonalne spływy kajakowe, jest Pomiechówek.

Połączenie aktywności fizycznej z wypoczynkiem na spływie kajakowym

spływ kajakowy PomiechówekW miejscowości tej znajdują się doskonale przygotowane obozy kajakowe. Można w nich liczyć na właściwe zaopatrzenie i najwyższej jakości sprzęt. Każdy znajdzie w obozie wszystko czego potrzebuje zarówno przed spływem kajakowym jak i zaraz po nim. Przygoda z naturą to idealny pomysł na spędzenie urlopu. Miejscowość znajduje się niedaleko Warszawy, więc tym bardziej jest to dobry sposób na aktywny wypoczynek. Spływy kajakowe nie są drogie. Odbywają się one na rzece Wkra i mają różne długości. Można np. wybrać spływ kajakowy Pomiechówek o długości 26 km. Spływ ten odbywa się z miejscowości Joniec do miejscowości Pomiechówek. Taki spływ trwa około 6 godzin. Cena spływu wynosi tylko 90 zł. Można też przepłynąć z Borkowa do Pomiechówka. Ta trasa ma 15 km. Czas potrzebny na przepłynięcie trasy to 4h. Koszt wypożyczenie kajaku na tę trasę to 70 zł. Dla mniej zaawansowanych w kajakarstwie polecane są spływy z miejscowości Śniadówko do Pomiechówka. Tutaj cała trasa liczy 9 km.

Potrzeba 2,5h, by przepłynąć trasę kajakiem. Koszt tej krótszej trasy wynosi 60 zł. Firmy organizujące spływy kajakowe na tym terenie gwarantują podwiezienie uczestników spływu busem w konkretne miejsce na rzecze Wkra. Uczestnicy muszą zapoznać się z regulaminem spływu. Zawsze należy sprawdzić stan wyposażenia. Zwiedzanie wodnym szlakiem jest bardzo ciekawym przeżyciem. W ten sposób można połączyć aktywność fizyczną z wypoczynkiem w pięknym miejscu.