Oświetlone ulice dzięki zegarom sterującym

 

Miasto musi wiele robić, aby zapewnić jak najlepsze warunki dla wszystkich ludzi, którzy w nim mieszkają. Ważne jest zapewnienie odpowiednich kanałów kanalizacyjnych, zapewnienie płynnego i bezkolizyjnego poruszania się po drogach, a nawet właściwe wyregulowanie systemu oświetlenia, aby przebywanie poza domem po zmierzchu było dla wszystkich bezpieczne.

Ważna rola zegara sterującego

zegar sterującyAby zapewnić bezpieczeństwo w mieście po zmierzchu należy dbać o prawidłowe funkcjonowanie systemu oświetlenia ulic. Taki system to nie tylko działające lampy, ale i urządzenia, które są odpowiedzialne za ich włączanie i wyłączanie o odpowiednich porach. Do takich urządzeń należy zegar sterujący. Służy on do uruchamiania i przerywania działania oświetlenia lub innych odbiorników elektrycznych w zgodzie z dobowymi i astronomicznymi punktami wschodu i zachodu słońca. Użytkownik ustala program czasowy i już nie musi się martwić o poprawne działanie. Cały system dzięki temu działa poprawnie i jeżeli zegar jest poprawnie zaprogramowany, to powoduje oszczędności w użyciu energii elektrycznej. Na rynku dostępne są takie urządzenia, które nie sprawiają problemów również podczas zmiany czasu z letniego na zimowy i odwrotnie. Posiadają one wbudowaną funkcję, która w ostatnie weekendy odpowiednich miesięcy dokonują korekty czasu włączania i wyłączania całego systemu. Sterujące zegary powinny być wykonane z jak najlepszej jakości materiałów oraz powinny być wytrzymałe, aby służyć użytkownikom przez bardzo długi czas. Dodatkowo muszą być bardzo sprawne i odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Dobór prawidłowego zegara sterującego jest ważny dla prawidłowego działania całego systemu oświetlenia dróg i ulic. Dzięki niemu poruszanie się po mieście w nocy jest bezpieczniejsze i dla pieszych, i dla samochodów. Bezpieczne ulice to dobrze oświetlone ulice!