Opaski ślimakowe są potrzebne do mocowania kabli

 

Od ponad roku pracuję w firmie elektrycznej. Zajmuje się tam z reguły pracą biurową oraz jestem osobą, która zamawia różnego rodzaju części. Początkowo byłam przerażona natłokiem wiedzy oraz tego, ile nie wiem. Mimo wszystko zaparłam się w sobie i w dość szybkim czasie nadrobiłam wszelkie zaległości. Dzisiaj nie sprawia mi nic trudności, chociaż nadal zdarzają się sytuacje, że czegoś nie wiem.

Do czego służą opaski ślimakowe?

opaska zaciskowa ślimakowaPewnego dnia jeden z szefów poinformował mnie, że kończy się zapas opasek i poprosił, żebym na szybko zamówiła kolejną partię. Rozpoczęłam zatem poszukiwania, aby znaleźć najbardziej korzystną ofertę dla firmy, w której pracuję. Opaska zaciskowa ślimakowa jest potrzebna do mocowania różnych typu kabli, przewodów, więc pracownicy potrzebują dużą ilość sztuk opasek zaciskowych ślimakowych. Są one dostępne w różnych szerokościach – począwszy od 2,5 mm do ponad 60 cm. Spora rozpiętość, prawda? Zawsze posiadam dostęp do materiałów, które używają elektrycy, więc na podstawie obserwacji wiem, ile mniej więcej czego potrzeba. Opaska zaciskowa ślimakowa schodzi najszybciej, dlatego zazwyczaj zamawiam liczbę hurtową, ponieważ tak bardziej się dla nas opłaca. Nie każdy wie o tym, ale opaski zaciskowe są odporne na rozpuszczalniki, wodę morską czy nawet smary. Zdarza się także, że są odporne na chemiczne substancje. Zanim jednak zdecydujecie się kupić opaski zaciskowe ślimakowe, warto przejrzeć kilka ofert firm, które zajmują się ich sprzedażą, żeby wybrać najlepszą opcję.

Opaski ślimakowe można dostać dosłownie w każdym sklepie elektrycznym oraz hurtowniach. Jedna opaska zaciskowa ślimakowa to koszt około dwóch złotych. Zazwyczaj jednak opłaca się kupowanie tego typu produktów w większej ilości. W zależności od tego, gdzie tego typu opaski mają znaleźć swoje zastosowanie, warto zwrócić uwagę na dane techniczne.