Nowe oświetlenie ulic: stylowy wygląd wytrzymałych opraw

Gdy usłyszałam, że w samorządzie mojego miasta mają zajść zmiany, a wraz z nimi zaplanowany remont naszej ulicy, bardzo się ucieszyłam. Od dawna było wiadomo, że moje osiedle jest zapomniane przez wielu i trzeba walczyć o zmianę nawierzchni dróg i oświetlenia ulic.

Ledowe oświetlenie uliczne jest opłacalne dla wszystkich

wytrzymałe oprawy uliczne ledTeraz miało się to udać. Oczywiście, nie pozostałam bierna w tej sprawie. Teraz mogłam wraz z innymi mieszkańcami skonstruować pismo i skierować je do odpowiedniej osoby. Chcieliśmy wymienić oświetlenie na ledowe na trzech ulicach naszego osiedla. Stare, miały w kółko przepalane żarówki i jak na dzisiejsze czasy, pobierały zbyt dużo prądu. Jeśli miastu zależało na ekologii, to projekt wymiany starych rtęciowych latarni na wytrzymałe oprawy uliczne led nie mógł być odrzucony. Nie zależało nam na zakupie żadnych konkretnych opraw. Po prostu mieliśmy czas, by jako mieszkańcy osiedla usiąść, spojrzeć na możliwości, i zaproponować zmiany. Na szczęście nowy samorząd już wcześniej zapowiadał, że wprowadzi zmiany przychylne mieszkańcom. A nam lampy led były potrzebne, bo ładnie i nowocześnie wyglądają; miastu z kolei miały przynosić oszczędności. Sprawdziliśmy parametry u sprzedawcy; te które oglądaliśmy były porządne i wytrzymałe. Ale oczywiście to był tylko projekt. Miasto mogło kupić oprawy uliczne od każdej innej firmy, nam zależało tylko, by nowe oświetlenie w ogóle było zainstalowane. Bo to mieszkańcom zawsze najbardziej zależy i nie ma w tym nic dziwnego. Chcemy by latarnie były ładne, osiedle bezpieczne, a opłaty niższe.

Okazało się, że mieliśmy siłę przebicia, bo nasz pomysł ma być wprowadzony w życie w dwa tysiące osiemnastym roku. Oficjalne zostało to już przyjęte i podane do wiadomości publicznej. To nasz mały sukces wspólnoty lokalnej!