Możliwości nadruku na folii

O tym, że możliwe jest wykonywanie nadruku na folii nie trzeba nikogo pewnie przekonywać. Każdy z nas przynajmniej raz w swoim życiu miał w swoim ręku torbę foliową, której powierzchnia zadrukowana była logotypami, tworzącymi reklamę sklepu, w którym zrobiliśmy właśnie zakupy. Wykorzystanie nadruku na folii znajduje jednak zdecydowanie szersze i korzystniejsze zastosowanie.

Co można nadrukować na folii?

nadruki na foliiNa samym wstępie należy zaznaczyć, że w naszej społeczności obcujemy z różnymi typami folii, a tak naprawdę na powierzchni każdej z nich, wykorzystując możliwości najnowszych drukarek, możemy wykonać wszelkiego typu nadruki. Dzięki temu możliwe jest stworzenie opakowania, np. produktu spożywczego, wyłącznie z folii. W takich okolicznościach nadruki na folii odgrywają rolę promocji produktu, przy pomocy grafik i logotypów, a także spełniają funkcję informacyjną, umożliwiając nadrukowanie na folii etykiety. Stałe unowocześnienie technologii druku sprawiło, że obecnie możliwe jest stworzenie nadruku na folii, który będzie charakteryzował się wyraźnymi literami nawet wtedy, gdy zostanie użyta minimalna czcionka. Działanie tego typu nie wpłynie negatywnie na czytelność tekstu, ponieważ używane obecnie drukarki, które wykorzystywane są do zadruku folii, charakteryzują się dużą precyzją i dokładnością. Jednocześnie tusze i atramenty wykorzystywane do wykonania nadruku nie ulegają rozmazaniu bez względu na to, na jakie czynniki zewnętrzne są wystawione.

Wykorzystywanie odpowiednich tuszów i atramentów pozytywnie wpływa na wytrzymałość na druku. Dzięki temu klienci nie muszą martwić się zabrudzeniami, które tego typu nadruk mógłby wywołać na ich dłoniach lub ubraniach, producenci zaś nie muszą przejmować się możliwością utraty istotnych danych związanych ze składem produktu.