Monitoring dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców

Kamery na ulicach można spotkać coraz częściej. Kiedyś znajdowały się one tylko w miejscach, które w danym mieście były uważane za najbardziej niebezpieczne. Teraz jednak wszystko się zmienia, przechodzi ewolucję i kamery można spotkać już w wielu miejscach przestrzeni publicznej. Są one dla naszego bezpieczeństwa. Niewiele osób jednak wie jak działają i jak bardzo są ważne. 

Monitoring pomaga rozstrzygać problematyczne spory 

monitoring bydgoszczWielu z nas zna to uczucie, kiedy wychodzi ze sklepu czy restauracji, udaje się do swojego samochodu a tu okazuje się, że pojazd jest porysowany. Czasami zdarza się tak, że ktoś uderzył w nas pojazd. Jeśli osoba nie do końca jest uczciwa to nie zostawi za wycieraczką żadnych namiarów. Czasami jednak są ludzie, których nękają wyrzuty sumienia. W takich sytuacjach spornych bardzo pomaga monitoring bydgoszcz jest jednym z miast, gdzie kamer jest coraz więcej. Tak samo jak próśb mieszkańców o to, aby coś sprawdzić. Nie chodzi tylko o sytuacje jakie zdarzają się na drogach, ale na przykład o niszczenie publicznej przestrzeni każdego mieszkańca – na przykład przystanku czy miejskiej zieleni. Bydgoski monitoring ma co robić, ponieważ do przykrych zdarzeń dochodzi dosyć często. Jednak Ci, którzy niszczą nie czują się już bezkarni. Wiedzą, że ich wizerunek zostanie uwieczniony i łatwiej jest ich znaleźć. 

Dzięki monitoringowi bezpieczniej czują się także sami mieszkańcy spacerujący wieczorami po czasami niebezpiecznych uliczkach Bydgoszczy. Monitoring jednak jest na bieżąco konserwowany i osoby pracujące przy jego obsłudze widzą dane miejsce z rożnej perspektywy. Monitoring cały czas się rozrasta, obejmuje coraz większy obszar. Kamery można zauważyć także przy sporej ilości szkół i przedszkoli, oraz przy przejściach dla pieszych.