Magia jest wśród nas

Występy magików od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Ludzie choć doskonale zdający sobie sprawę ze złudności przedstawianych sztuczek, chętnie wybierają się na nie całymi rodzinami. Co takiego urzekającego jest w tych pokazach? Przede wszystkim zachęca nas chwilowe oderwanie się od rzeczywistości.

Dlaczego tak chętnie chodzimy na pokazy magików?

pokazy magiczneJedni z nas wierzą w magię, inni natomiast spoglądają na to z przymrużeniem oka. Jednak większość z nas bardzo lubi sztuczki magiczne, choć wiemy doskonale, że jest na nie logiczne wytłumaczenie. Często zastanawiamy się jak magik zrobił dany trik. Czy jednak naprawdę jesteśmy ciekawi odpowiedzi? Raczej wolimy pozostać w tej magicznej strefie i cieszyć się prezentowanym występem. W Polsce pokazy magiczne stały się dość popularną rozrywką. Rośnie popyt na tego typu występy. Dlaczego? Przede wszystkim potrzebujemy odskoczni od życia codziennego. Możemy wyjść do restauracji, kina czy na spacer do parku. Jednak występ magika jest już zupełnie inną formą rozrywki. Czymś nietypowym, czego nie widujemy na co dzień. Dlatego gdy jakiś magik występuje w naszej okolicy, chętnie podziwiamy ułożony przez niego pokaz. Ja prywatnie uwielbiam oglądać sztuczki magiczne. Podziwiam kunszt, stroje i elegancję z jaką są prezentowane. Niekiedy są śmieszne, innym razem zaś budzą w nas strach i przerażenie. Ludzie jednak kochają tak skrajne emocje i dlatego magicy na pewno nie znikną z kanonu rozrywki. Wręcz im dalej wchodzimy w postęp technologiczny, tym bardziej potrzebujemy tego typu odskoczni.

Pokazy magiczne są niezwykłym przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pobudzają naszą wyobraźnię, zmuszają do wytężenia wzorku, skupienia się na detalach. Zapewniają nam to, czego na co dzień nie mamy.