Lampa klasyczna kontra inne lampy

 

W każdym domu musi znajdować się oświetlenie, jest to rzecz oczywista. Oświetlamy każde pomieszczenie, nierzadko więcej niż jednym źródłem światła. W dużych pokojach zazwyczaj są lampy sufitowe i dodatkowo lampy stojące, czy np. lampki biurkowe. Niewątpliwe lampa stanowi istotną część wystroju wnętrza.

Lampa klasyczna czy niekonwencjonalna?

lampy klasyczneOświetlenie w każdym pomieszczeniu jest równie ważne, jak wygodne łóżko, czy fotel. Lampy nadają charakter pokojom i często odzwierciedlają usposobienie właścicieli. Jedne lampy są fikuśne z dużą ilością detali, inne zaś są bardzo proste i eleganckie. Jedni kochają abażury, lub kryształy – inni zaś wolą zwykły metal, czy szkło bez zbędnych detali. Dajmy na to, lampa nad stół może być zwykłą żarówką zakrytą prostym kloszem ,lub wymyślną kombinacją, jak ta ze zdjęcia. Nawet modne ostatnimi czasy są oświetlenie z samych żarówek, nie okrytych żadnymi kloszami, abażurami itp. Jaką wybierzemy lampę zależne jest od tego w jaki sposób zorganizujemy przestrzeń w wybranym pomieszczeniu i w jaki sposób je zaaranżujemy. Przykładowo, jeśli lubimy dużo detali to albo cały pokój w nie ubieramy, albo traktujemy go po macoszemu a szalejemy z bardzo pokombinowaną lampą właśnie. Jeśli pokój jest malutki, warto powiesić np. kinkiety. Jeśli jednak pokój jest bardzo obszerny, można postawić klika lamp na podłodze, czy biurku. Niezawodne są lampy klasyczne, które sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu, zarówno w domu jak i w gabinecie, czy poczekalni.

Podczas wybierania lamp, czy lampy do domu lub firmy warto przejrzeć kilka stron internetowych, aby się czymś zainspirować. Zwykle wybierane są lampy z danego modelu do większości pomieszczeń, tak aby nie mieszać zbytnio stylów. Wielu producentów oferuje w tej chwili kilka rodzajów lamp zachowanych w danym designie.