Kraje mówiące po francusku – Francja, Belgia, Szwajcaria

 

Język francuski cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które chcą nauczyć się nowego języka obcego. Wynika to z faktu, że język ten jest bardzo dźwięczny. Niektórzy uznają język francuski za najpiękniejszy język świata – pełen harmonii i romantyzmu.

Nauka języka francuskiego w szkołach językowych

francuski koszalinRzeczywiście coś w tym jest, bo język francuski brzmi zupełnie inaczej niż inne języki obce (zwłaszcza te europejskie). Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego? Okazuje się, że jest to język ojczysty dla około 80 milionów ludzi. Jest to prawie dwa razy więcej osób niż mieszkających w Polsce. Najwięcej osób posługuje się językiem francuskim we Francji, co chyba nikogo nie dziwi. Jest to około 65 milionów ludzi. Język francuski jest też językiem ojczystym dla mieszkańców Belgii. Okazuje się, że w Belgii tym językiem posługuje się nawet 4,5 miliona osób. Warto wspomnieć też o Szwajcarii, w której 1,5 miliona osób mówi po francuski. Do tego dochodzi jeszcze 8 milionów osób pochodzących z kanadyjskich prowincji. Bez wątpienia francuski koszalin przyda się w życiu każdemu, kto postanowi nauczyć się tego języka. Francuski rynek pracy jest bardzo otwarty, dlatego jest to propozycja, z której powinny skorzystać osoby poszukujące pracy za granicą. Znając język francuski, można też pracować w Belgii, Szwajcarii, a nawet w … Kanadzie. Ogólnie szacuje się, że językiem francuskim posługuje się ok. 220 milionów osób na całym świecie.

Nauka języka francuskiego wymaga samozaparcia. Należy uczyć się nie tylko pisowni danych wyrazów, ale również ich wymowy. Najlepiej zapisać się na kurs języka francuskiego do szkoły językowej. Jest wiele szkół, które mają w ofertach kursy dla dzieci, dla dorosłych, indywidualne, grupowe, intensywne, standardowe. Każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.