Korzyści płynące z długoterminowego wynajmu samochodu

Na wynajem długoterminowy samochodu osobowego decydują się nie tylko klienci indywidualni, ale przede wszystkim firmy. Dla przedsiębiorstw jest to znacznie tańsze rozwiązanie. Nawet przedsiębiorca, który osiąga niskie dochody, może podpisać umowę związaną z wypożyczeniem samochodu osobowego.

Podpisywanie nowych umów wypożyczenia auta po upływie okresu wynajmu

Wynajem długoterminowy samochodów gdyniaCo więcej, również przedsiębiorca aktualnie odnotowujący straty w prowadzeniu biznesu, jest w stanie podpisać taką umowę. W przypadku starania się o kredyt na zakup samochodu byłoby to praktycznie niemożliwe – tutaj klient musi się wykazać odpowiednią zdolnością kredytową, która wiąże się ze stałymi dochodami. Żaden bank nie udzieli kredytu firmie, która odnotowuje straty. Właśnie wtedy wynajem samochodu osobowego może być dobrym rozwiązaniem, które pomoże stanąć firmie na nogi. Wypożyczający samochód jest obciążony fakturą. Dotyczy ona naprawy, serwisu oraz ubezpieczenia samochodu. Wynajem długoterminowy samochodów gdynia cieszy się coraz większą popularnością. W dużych miastach wielu przedsiębiorców decyduje się właśnie na takie działanie. Po zakończeniu umowy wypożyczenia samochodu osobowego, klient po prostu oddaje auto do wypożyczalnie. Klient nie musi się martwić sprzedażą samochodu. Oczywiście umowa wynajmu może zostać przedłużona – wtedy klienci wybierają najczęściej inne modele samochodów.

Dodatkowym atutem wynajmu samochodu jest to, że klient może wykupić taki samochód po okresie wynajmu za atrakcyjną cenę – niższą niż w zwykłym salonie samochodowym. Najczęściej jednak zdarza się tak, że wypożyczający podpisuje z wypożyczalnią zupełnie nową umowę i to na nowy samochód. Dzięki temu może jeździć co roku samochodem innej marki, klasy. Jak widać, wynajem samochodu na dłuższy okres czasu jest korzystny zarówno dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców.