Kasa fiskalna z dużą bazą towarową

Kasa fiskalna to urządzenie, które trzeba stosować w wielu różnych branżach. Lista przedsiębiorstw zwolnionych z obowiązku posiadania kasy fiskalnej z roku na rok się pomniejsza. Raczej trzeba być nastawionym na to, że coraz więcej działalności gospodarczych będzie musiało korzystać z kas fiskalnych na co dzień.

Wybór kasy fiskalnej dla hurtowni

kasy fiskalne onlineNa pewno obowiązek ten dotyczy różnych hurtowni. Oczywiście chodzi tu o takie hurtownie, które zakładają również sprzedaż detaliczną czy też sprzedaż, która jest objęta koncesją. W takich hurtowniach przypuszczalna liczba paragonów drukowanych każdego dnia wynosi od 10 do 200. Taką liczbę paragonów można bez najmniejszych problemów wydrukować przy pomocy jednej kasy fiskalnej. Dobre kasy fiskalne online można kupić już za kilkaset złotych. Warto jednak najpierw dowiedzieć się, jakie parametry powinna mieć kasa fiskalna, która będzie stosowana w konkretnej działalności. Standardowo w hurtowniach stosuje się kasy, które posiadają dość dużą bazę towarową. Bez wątpienia dobrym wyborem będzie tutaj kasa, która tworzy kopie elektroniczne – te są zapisywane na specjalnej karcie pamięci. Jest to zazwyczaj karta micro SD – po wykorzystaniu całego wolnego miejsca na takiej karcie pamięci należy wymienić ją na nową, ale starej pod żadnym pozorem nie można wyrzucać. Należy ją zachować w razie kontroli pracownika Urzędu Skarbowego. Do kasy fiskalnej stosowanej w magazynie można podłączyć komputer, w którym będzie zainstalowany program handlowy.

Najczęściej jest to program, który obsługuje nie tylko sprzedaż, ale również magazyn. W programie czasami znajduje się też system odpisów, rabatów czy też specjalne usługi sieciowe. Najważniejsze jest jednak to, aby korzystanie kasy fiskalnej było łatwe i nie zajmowało zbyt wiele czasu.