Kancelaria prawna i praca prawnika

kancelaria prawna

Pewnego dnia po ukończeniu swojej edukacji stwierdziłem, że przyszedł czas na rozpoczęcie pracy w zawodzie. Kilka miesięcy temu ukończyłam kierunek taki jak prawo na bardzo dobrej uczelni i mogłam zacząć się w tym rozwijać.

Kancelaria prawna to dobre miejsce, jeżeli ktoś lubi to robić

kancelaria prawnaByła to dla mnie wielka szansa oraz spełnienie marzeń. Pewnego dnia zatrudnienie zaoferowała mi porządna kancelaria prawna Warszawa. Tam czekało na mnie naprawdę bardzo dużo możliwości i miałam szansę się rozwijać. Na dodatek wysokie wynagrodzenie oraz elastyczny grafik wpłynęły na moją decyzję. Jako młoda pani adwokat na początku zajmowałam się mniejszymi sprawami takimi jak jakieś odszkodowania komunikacyjne. Jednak cieszyłam się, że nie długo będą na mnie czekały całkiem nowe wyzwania. Chciałam się rozwijać oraz spełniać coraz większe możliwości takie jak różnego rodzaju sprawy spadkowe. One czasami potrafiły być nie zwykle skomplikowane i ja musiałam być obeznana ze wszelkimi przepisami na bieżąco. Najwięcej problemów było gdy pojawiały się naprawdę bardzo duże spadki. Również w przypadku jakiś odziedziczanych firm sprawa nie była jasna, a ja musiałam poruszać się pomiędzy różnego rodzaju przepisami. Także zdarzało się, że czekał na mnie rozwód. Wtedy były dwa scenariusze i wszystko mogło odbyć się w miarę dobrze jeżeli małżonkowie nie mieli do siebie wielkich wymagań i wszystko przebywało po zgodzie. Niestety sprawy rozwodowe najczęściej kojarzyły się z ogromnym stresem oraz walką na adwokatów. Najbardziej nie lubiłam gdy szło o opiekę na dziećmi. Na szczęście dość dramatyczne przypadku nie zdarzały się aż tak często i nie musiałam się bardzo tym przejmować.

W mojej kancelarii na dodatek pracowało wiele młodych osób i nasz zespół był bardzo sprawy. Nawet gdy czegoś nie wiedziałam i się w tym nie orientowałam mogłam liczyć na szybką reakcję ze trony znajomych i kolegów.