Jakie zabawki dla dziecka?

Kupno zabawki dla dziecka może stanowić problem. Przekonałem się o tym, kiedy szukałem prezentu na urodziny na swojej trzyletniej bratanicy. Nie widziałem jej od kilku miesięcy ze względu na wyjazd za granicę. To jeszcze bardziej utrudniało wybór prezentu.

Trzyletnie dziecko i jego zabawki

zabawki dla 3 latkaOczywiście miałem doświadczenie z prezentami, ale wystarczy sobie zrobić przerwę od ich kupowania i już robi się problem. Na szczęście od czego są rodzinni doradcy i Internet. Można szybko i łatwo się skonsultować w razie wątpliwości albo braku pewności co kupna takiej albo innej zabawki dla 3 latka. To już wiek, kiedy nie obowiązuje ograniczenie na metkach pod nazwą „nieodpowiednie dla dzieci w wieku 0-3”. Czym lubią się bawić maluchy, które skończyły 3 lata? Możliwości jest mnóstwo, jak się okazuje. Warto podarować dziecku na przykład puzzle. Z pewnością będzie mnóstwo radości podczas ich układania. Podobnie zresztą jak w przypadku klocków, teraz już mniejszych i bardziej skomplikowanych, niż dotychczas. Budowanie różnych obiektów z klocków rozwija zdolności manualne dzieciaka, a także jego wyobraźnię. Czasem nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak zadziała fantazja i jakie budowlane pomysły będzie miało dziecko. Inna prezentowa opcja to lalka dla dziewczynki i na przykład sterowany samochodzik elektryczny dla chłopca. Oczywiście interesującym pomysłem jest kupno elementów, na przykład klocków lub figurek, które można uzupełniać. Świat lalek, zwierzątek lub ludzików rozwija się wraz z kupowaniem kolejnych akcesoriów. Jeżeli liczycie na wspólną zabawę z dziećmi, to warto także pomyśleć o zakupie jakiejś gry, w którą możecie się pobawić razem z maluchami.

Na szczęście obawy okazały się niepotrzebne. Możliwości kupna zabawki dla trzylatka jest mnóstwo, a sklepów z takim asortymentem nie brakuje, zarówno tradycyjnych, jak i internetowych. Dlatego stosunkowo szybko udało się kupić odpowiedni prezent.