Jakie węże do hydrantu wybierać?

 

Wybór odpowiedniego węża w hydrancie może dużo zmienić, podczas jego użytkowania. Są węże, które charakteryzują się różną przepustowością. Ważny jest również sposób przechowywania węża. Powinno to być ułatwione, aby w przypadku wystąpienia ognia szybko go użyć, bez konieczności rozplątywania. Wiadomo, że w takich chwilach liczy się każda sekunda.

Wybór węża do hydrantu

hydrant z wężem płaskoskładanymWśród tylu typów węży, ja zawsze polecam jeden. Jest to wąż płaskoskładany. Decyduje się na to z kilku ważnych powodów. Hydrant z wężem płaskoskładanym jest najszybszy w użyciu. Ten wąż nie zajmuje dużo miejsca po zwinięciu go. Materiał, z którego jest wykonany zabezpiecza ewentualne ryzyko zaplątania się. Korzystanie z hydrantu wiąże się z szybkimi i dynamicznymi ruchami. Zazwyczaj osoba śpieszy się, chcąc uniknąć większego pożaru. W tej sytuacji może otworzyć szafkę i szarpnąć wężem. Nie zrobi się guz, lecz wąż płynnie rozwinie się. Jego rozmiary zwiększają się pod ciśnieniem, które wytwarza woda. Płaskość tego węża jest atutem, ponieważ wpompowana w niego ciecz rozszerza go ponad czterokrotnie. Jego końcówka również jest dość płaska. Ma to służyć wytworzeniu ciśnienia wody. Będzie ona docierać szybciej w miejsce, gdzie widzimy ogień. Im siła strumienia jest wyższa, tym szybciej poradzimy sobie z ognień. Będzie skutecznie przytłumiony przez wodę. Obecnie nawet Straż Pożarna korzysta z tych węży.

Pracuję w Straży Pożarnej i wiem, jak ważny jest wąż. Wysokiej jakości wąż połączony z hydrantem może uratować życie wielu osobom, a także będzie zapobiegał szkodom materialnym, które powstają w wyniku pożaru. Jeśli posiadasz w budynku hydrant, zdecyduj się na ten typ węża. Jest najskuteczniejszy i nie sprawia problemu nawet osobom, które nigdy z niego nie korzystały.