Jak skutecznie leczyć łysienie w gabinecie kosmetologa?

Łysienie to powszechny problem, który wcale nie dotyczy tylko osób w podeszłym wieku. Coraz więcej młodych ludzi skarży się na słabe, wypadające włosy, które pozostawiają zakola. Obszary łysienia mogą być różne – u mężczyzn są to właśnie zakola lub łysienie na czubku głowy.

Karboksyterapia jako jedna z metod leczenia wypadania włosów u mężczyzn i kobiet

leczenie łysienia KatowiceAż 80% mężczyzn ma problemy z łysieniem. W przypadku kobiet problem nie jest tak częsty, bo wynosi 30%. Jeśli chodzi o przyczyny łysienia, są one bardzo zróżnicowane. Wiele gabinetów i salonów oferuje różne metody, dzięki którym można zapobiegać łysieniu. Najczęściej zabiegi te mają stymulować wzrost włosów. I wcale nie chodzi tu o drogie zabiegi jak np. przeszczep włosów, ale też o te mniej inwazyjne. Wśród nich bardzo popularna jest karboksyterapia. Zabieg ten ma na celu stymulowanie macierzy włosów do wzrostu. To z kolei powoduje zagęszczenie włosów w miejscu ich łysienia i nie tylko. Takie leczenie łysienia Katowice jest chętnie wybierane zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Karboksyterapia wpływa na poprawę mikrokrążenia w skórze głowy. Dzięki temu zabiegowi dochodzi nie tylko do lepszego dotlenienia mieszków włosowych, ale również ich znacznie lepszego odżywienia, co jest niezwykle istotne dla wzrostu włosów. Nieraz zabieg ten łączony jest z innymi zabiegami, które także stanowią metodę leczenia łysienia. Warto wspomnieć tu o mezoterapii osoczem bogatopłytkowym.

Karboksyterapia jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Efekty są zauważalne praktycznie od razu. Taki zabieg może być przeprowadzony w każdym wieku. Nie trzeba przygotowywać się do wykonania takiego zabiegu. Najlepiej jeśli zabieg zostanie wykonany przez lekarza kosmetologa. Wiele gabinetów oferuje pierwsze zabiegi karboksyterapii za darmo, więc tym bardziej warto skorzystać z takiej możliwości.