Jak segregować śmieci?

Długo nie wiedziałem, czym są odpady pokonsumpcyjne. Zajęło mi to kilka dni, żeby zastanowić się, gdzie umieścić specjalne pojemniki pozwalające na skuteczną segregację odpadów w moim domu. Tym bardziej, że od Nowego Roku weszły przepisy regulujące właśnie segregowanie śmieci i teraz każdy właściciel mieszkania, domu wolnostojącego, czy bloku powinien zastanowić się nad skuteczną segregacją w swojej okolicy.

Najpierw segregacja, później utylizacja 

utylizacja odpadów pokonsumpcyjnychPierwszym etapem, jeśli chodzi o segregowanie odpadów jest zaopatrzenie się w odpowiednie pojemniki plastikowe, które pozwalają na estetyczne opisanie tego, co znajduje się w środku. Najczęściej umieszcza się je w zabudowie pod zlewem, dzięki czemu też nie są wystawione na widok innych gości, gdyż taki widok mógłby nie być zbyt korzystny. Utylizacja odpadów pokonsumpcyjnych jest drugim etapem, w którym biorą już udział firmy, które po pierwsze muszą takie odpady zbierać. U mnie raz na dwa tygodnie jeździ specjalnie przystosowany wóz posiadający kilka komór na pojedyncze odpady, dlatego też muszę zapisywać w kalendarzu kolejne wizyty pracowników firmy segregującej śmieci, aby nie zapomnieć ich wystawić za drzwi do zabrania. Utylizacja odpadów pokonsumpcyjnych to skomplikowany proces, którego ja dokladnie nie rozumiem, jednak myślę, że wypełniam bardzo dobrze swoje zadanie, które polega na umieszczeniu papieru do pojemnika papierowe, plastiku do pojemników na plastik i tak dalej.

Wymaga to ode mnie o wiele wiecej pracy, niz jakbym śmieci nie segregował, jednak dzięki mnie utylizacja odpadów pokonsumpcyjnych odbywa się szybko i sprawnie w zakładzie przetwórczym. Utylizacja odpadów pokonsumpcyjnych to również utylizacja odpadów plastikowych i papierowych, które również są generowane w domach.