Jak najlepiej sprzedać nieruchomość i czym się kierować?

 

Chcąc zakupić nieruchomość bądź dokonać jej sprzedaży każdy z nas napotyka trudności. Są to trudności związane zarówno z formalnościami jak i niewiedzą na temat samego rynku nieruchomości. Zwykle nie posiadamy żadnej wiedzy dotyczącej rynku nieruchomości, ponieważ rzadko się z nim spotykamy. Jak więc ułatwić ten proces?

Kto może pomóc nam w zakupie i sprzedaży nieruchomości?

polecany biegły rzeczoznawcaStatystyczny Polak rzadko kiedy wyprowadza się z miejsca zamieszkania. Nie tyczy się to co prawda studentów, lecz po zakończeniu edukacji prowadzimy w miarę osiadły tryb życia. Nie zakupujemy także często nieruchomości, czyli mieszkań i domów oraz gruntów. Skutkuje to brakiem znajomości wymagań i procedur, które nas obowiązują przy dokonywaniu zakupu lub sprzedaży. W tym może nam udzielić pomocy polecany biegły rzeczoznawca. Kim jest polecany biegły rzeczoznawca? Jest to osoba, która posiada wystarczającą wiedzę dotyczącą rynku nieruchomości, by pomóc nam i ułatwić dokonanie aktu sprzedaży lub zakupu nieruchomości. Wspomniany polecany biegły rzeczoznawca majątkowy jest osobą, która posiada w zakresie nieruchomości odpowiednie wykształcenie, najczęściej ukończyło on właśnie studia w tym kierunku. Trzeba zwrócić uwagę na to, że polecany biegły rzeczoznawca musi posiadać odpowiednie doświadczenie związane z rynkiem nieruchomości. Najczęściej polecany biegły rzeczoznawca jest osobą samodzielnie zajmującą się sprzedażą nieruchomości dla osób prywatnych lub firm , czyli właśnie agentem nieruchomości.

Podsumowując więc, nie możemy wstydzić się tego, że nie potrafimy sami dostatecznie rozeznać się w rynku nieruchomości. Nie posiadamy w tym zakresie odpowiedniego doświadczenia, by nie przepłacić za mieszkanie lub wycenić je odpowiednio. Pomoże on nam nie tylko ustalić cenę, którą nabywający powinien zapłacić za nieruchomość, lecz także oprowadzić potencjalnych nabywców po mieszkaniu.