Jak działają wybrane reklamy?

filmy reklamowe

Najskuteczniejsze są reklamy wykorzystujące Internet i telewizję. Przeciętny Polak spędza w Internecie i przed telewizją wiele godzin dziennie. Dlatego reklamy tam umieszczane są najskuteczniejsze. Reklamy internetowe mogą być linkami do stron internetowych.

Filmy reklamowe i ich rodzaje

filmy reklamoweLinki te mogą być łączone z grafikami. Reklamy telewizyjne w zasadzie opierają się na tych samych zasadach od wielu lat. Są to filmy reklamowe, które informują, często także zaskakują odbiorców, po to, by przykuć ich uwagę. Ich uwaga może zmaleć podczas oglądania reklam. Spoty reklamowe trwają kilkadziesiąt sekund, dlatego każda sekunda jest cenna i powinna służyć nakłonieniu do kupna produktu czy skorzystania z oferty. Filmy promocyjne pokazują aktualną promocję, takie reklamy powinny oddziaływać na emocje, dlatego często posługują się wyolbrzymieniami i nacechowanym językiem. Natomiast filmy korporacyjne powinny być spokojne i bardzo rzetelne. Powinny mieć charakter informacyjny. Dzięki takiemu filmowi powinno poznać się daną firmę, Video marketing wykorzystuje wiedzę z dziedziny oddziaływania na konsumenta. Reklamy działają na chęci zakupu czy skorzystania z usługi. Dzięki odpowiednio dobranym obrazom oraz dźwięku można zachęcić do produktu lub usługi. Pokazywanie w reklamach zadowolonych ludzi pokazuje, że po zakupie produktu odbiorca reklamy również będzie zadowolony.

Reklama internetowa korzysta na tym, że uwaga takiego odbiorcy jest większa, ponieważ przed wyświetleniem filmu może on zobaczyć reklamę i na pewno jej nie przeoczy. W takim przypadku odbiorca dowie się o ofercie, i mimo że sam może nie skorzystać, wiedzę o ofercie może przekazać innym osobom. Dlatego reklama internetowa jest skuteczniejsza, szczególnie w przypadku, gdy jest kierowana do młodzieży.

Więcej na temat filmów reklamowych na stronie www.loffstudio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *