Hulajnoga dla dziecka

 

Rozwój ruchowy dla dziecka jest bardzo ważny, dlatego trzeba go wspierać na każdym etapie. W tym celu angażujemy dziecko do różnych aktywności fizycznych oraz uczymy jeździć na rowerze, czy hulajnodze jak potrafi już dobrze chodzić.

Kiedy dać dziecku trójkołową hulajnogę?

hulajnogi trójkołowePierwszą aktywnością fizyczną dziecka na sprzęcie, powinna być jazda do rowerku biegowym. Uczy on dziecka utrzymywania równowagi i właściwego balansowania ciałem. Następuje to najwcześniej w wieku około osiemnastu miesięcy. Później rowerek biegowy można zamienić na klasyczny dwu, lub czterokołowy rower, na którym nauczy się samodzielnie jeździć. Najczęściej w wieku pięciu lat, możemy dać dzieciom hulajnogi trójkołowe, gdyż wtedy maluch będzie gotowy sprawnościowo na taką formę aktywności ruchowej. Trzy koła zapewniają odpowiednią stabilizację, a jednocześnie posiadają świetną skrętność, dlatego łatwo maluchowi manewrować  i zmieniać kierunki jazdy. Najlepsze są modele wykonane z lekkiego aluminium, bo są trwałe. Hulajnoga posiada regulację wysokości kierownicy, dzięki czemu może ona rosnąć razem z dzieckiem. Uchwyty do trzymania są pokryte specjalnymi gumkami antypoślizgowymi, tak samo jak kładka, na której dziecko trzyma nogę. Na tylnym kole znajduje się nożny hamulec, dzięki któremu maluch łatwo się zatrzyma. Hulajnogą trójkołową można jeździć po asfalcie, chodniku, czy betonie. Ważne żeby podłoże było w miarę równe. Cała hulajnoga jest pokryta specjalnymi naklejkami odblaskowymi, które są świetnie widoczne w ciemności.

Ceny hulajnóg są bardzo zróżnicowane i zależą od jakości ich wykonania. Najtańszą dostaniemy już za niecałe sto pięćdziesiąt złotych, ale jej jakość nie będzie zadowalająca. Jeżeli chcemy kupić dobrą hulajnogę na lata, to trzeba wydać około sześćset złotych.