Ekologiczny sposób na dezynfekcję i dezodoryzację

Wiele osób spotyka się z problemem nieprzyjemnego zapachu, którego w żaden sposób nie może się pozbyć. Domowe rozwiązania, takie, jak wietrzenie, pranie dywanów, zasłon i tapicerowanych mebli, a nawet mycie ścian bardzo często zawodzą. Ma to miejsce szczególnie wtedy, gdy pomieszczenie lub środek lokomocji były długo narażone na działanie drażniących czynników, np. dymu papierosowego.

Neutralizacja nieprzyjemnych zapachów przy pomocy ozonu

ozonowanie w WarszawieWonie pojawiające się w długo nieużywanych pomieszczeniach, w lokalach zalanych lub po pożarach mogą być silnie drażniące, a nawet niebezpieczne dla zdrowia. Trudno się ich pozbyć, tak jak i zapachów pozostawionych przez zwierzęta, które oznaczają teren. W takich wypadkach jedyne rozwiązanie stanowi skorzystanie z usług specjalistów. Obecnie większość firm DDD w swojej ofercie posiada ozonowanie w Warszawie. Jest to ekologiczna metoda dezodoryzacji, a także dezynfekcji. Nie stosuje się w niej chemikaliów. Najważniejszym czynnikiem jest ozon. Należy pamiętać, że ten gaz jest bardzo toksyczny, dlatego w czasie ozonowania trzeba wprowadzić odpowiednie środki ostrożności, a po zakończeniu zabiegów przez kilka dni wietrzyć pomieszczenia. Sprawnie przeprowadzony proces ozonowania nie maskuje zapachów, ale całkowicie je usuwa. Ponadto ozon niszczy chorobotwórcze drobnoustroje, bakterie, wirusy, grzyby, roztocza, a także neutralizuje działanie pyłków kwiatowych, czyli jednego z najpopularniejszych alergenów.

Ozonowanie skutecznie eliminuje przykre zapachy oraz dezynfekuje powierzchnie. Szczególnie polecane jest tam, gdzie pojawiają się duże skupiska ludzi, np. w szpitalach, szkołach, żłobkach i przedszkolach, hotelach i restauracjach, a także w środkach transportu publicznego: autobusach, pociągach, samolotach itp..