Dlaczego potrzebujemy projektanta wnętrz?

Wiele osób zapewne przymierza się do urządzenia swojego własnego wnętrza. Może to być wnętrze nowo otwartego biura firmy, dopiero co zakupione mieszkanie, świeżo wybudowany dom… Zapewne niektórym wydaje się, że sami bezproblemowo poradzą sobie z zaprojektowaniem przytulnego gniazdka. W końcu my sami wiemy najlepiej, czego oczekujemy. Czy jednak jest to odpowiednie podejście do tematu?

Każdy projekt wnętrza to wyzwanie

projektowanie wnętrzOwszem, możemy próbować zrobić wszystko sami. Jest jednak więcej niż pewne, że w którymś momencie pogubimy się w tym, czego oczekiwaliśmy na początku, a jakie pomysły przyszły nam do głowy z biegiem czasu. Czym dłużej siedzimy nad planem i próbujemy sprostać wyzwaniu, które sami przed sobą postawiliśmy, tym więcej pojawia się pytań, na które nie ma odpowiedzi. Okazuje się, że chcielibyśmy czegoś, czego nie możemy dopasować do innych rzeczy, które też uważamy za niezbędne w naszym mieszkaniu. Zaczyna się mętlik w głowie. Dodatkowo nie wiemy, czy zmieścimy się w budżecie. Z tego powodu lepiej zgłosić się do firmy lub osoby, która w swoich usługach oferuje profesjonalne projektowanie wnętrz. Jedna uwaga – przedstawiając swoje oczekiwania, nie bójmy się rozmawiać szczerze! Czasem boimy się wyjścia na marudę lub zbytniego perfekcjonistę. Projektant wnętrz jest po to, by nam pomóc i spełnić nasze oczekiwania. Jeśli coś będzie niewykonalne – z pewnością powie nam o tym i postara się stworzyć projekt najbliższy naszej wizji, z którego będziemy później bardzo zadowoleni.

Pamiętajmy, że w tym wypadku bardzo ważną rzeczą jest wiedza, czego się właściwie chce i oczekuje. Projektant nie będzie zgadywał. Jeśli zobaczy, że nie jesteśmy zdecydowani, oczywiście podejmie próbę pomocy i zaproponuje własne rozwiązania. Musimy jednak sami wiedzieć, co nam w duszy gra – wtedy współpraca będzie szybsza i bardziej efektywna.