Deszczowy dzień i gry planszowe

 

Były wakacje, i przyjechały do nas dzieci mojej siostry. Planowaliśmy wyjazd do miasta, jednak tego dnia tak padało, że nie było możliwości. Paskudny grad i zawieja. No a dzieciaki się nudziły, bo nie miały co robić. Musiałam więc wziąć sprawy w swoje ręce. Nuda jest zakazana.

Najlepsza zabawa dla dzieci

gry planszowe warszawaZastanawiałam się, jak sprawić, aby dzieci chociaż trochę się rozerwały. Siedząc w domu myślały, że nic fajnego ich nie czeka i będą się nudzić. Wpadłam na pewien pomysł. Wyciągnęłam z szafy moje stare gry planszowe warszawa może trochę poczekać ze zwiedzaniem. Jak się pogoda poprawi, to pojedziemy, ale póki co, trzeba było zająć czymś dzieci. Pokazałam dzieciom rodzaje gier jakie posiadałam. Od razu spodobała im się gra, w której jedna osoba jest bankierem, a reszta podąża po całej planszy, i napotyka się po drodze na różne przeszkody. Czasami muszą zapłacić jakąś karę, czasami zyskują pieniądze. Wtedy mogą sobie wykupić jakieś nieruchomości. Ta gra faktycznie mogła trochę nauczyć, i rozwinąć myślenie. Nauczyć też mogła oszczędzania, ponieważ jeśli nie kupimy czegoś tańszego, to za jakiś czas będzie nas stać na droższą nieruchomość. Nauka przez zabawę jest zawsze najlepszą formą edukacji. Siostra się zdziwi, że wymyśliłam coś takiego, i będzie się cieszyła, że dzieci się chociaż czegoś nauczyły. Później poszukałam innych gier planszowych, w których po najechaniu na specjalne pora, trzeba było zrobić różne figury gimnastyczne. Wszyscy kibicowali nieszczęśnikom, którzy mieli do wykonania jakieś ciężkie kombinacje. Śmialiśmy się tego dnia cały czas, i później przestał już nam przeszkadzać ten deszcz.

Cały dzień spędziliśmy na graniu, a dzieci nadal nie miały dość. Co chwila wynajdowały nowe gry, i chciały się bawić do upadłego. Nawet późniejsze wyjście na miasto nie dało im takiej atrakcji. Cały czas wspominały ciekawe momenty, które spotkały je podczas spacerowania. Na dobry pomysł więc wpadłam.