Dane odzyskane za pomocą dobrego programu

Mój brat niechętnie pożyczał mi swój laptop, ponieważ miał na nim dużo ważnych danych i obawiał się, że mogę coś przypadkiem usunąć. Znałem jednak hasło do jego laptopa i dzięki temu mogłem korzystać z niego pod nieobecność brata, który nie miał o niczym pojęcia.

Skorzystanie z programu do odzyskania danych

odzyskiwanie danychOstatnio zainstalowałem program na komputerze brata, ale jak skończyłem go obsługiwać, to dokonałem reinstalacji. Okazało się jednak, że przy okazji usunąłem jakiś ważny dokument z laptopa brata i nie miałem go jak odzyskać. Na komputerach nieco się znałem i od razu postanowiłem wykonać odzyskiwanie danych za pomocą darmowego oprogramowania, które znalazłem na jednej ze stron internetowych. Program uprzednio sprawdziłem antywirusem i dopiero po tym go zainstalowałem. Wiedziałem, że dane odzyskam bez problemu, ponieważ program ten był świetny i ze wszystkim sobie radził. Brat tego dnia miał wrócić późno, dlatego spokojnie mogłem zająć się odzyskaniem utraconych przez pomyłkę danych. Dobrze, że wiedziałem, że był to dokument tekstowy, który usunąłem w ostatniej godzinie, bo na postawie tej informacji wiedziałem jakie ustawienia zastosować w programie do odzyskiwania danych. Nie chciałem przywracać wszystkiego, bo brat od razu by się zorientował, a ja nie miałem pojęcia jakie dokładnie dokumenty trzymał w laptopie. Dokument tekstowy udało mi się odzyskać a cały ten proces trwał kilkadziesiąt minut. Brat o niczym się nie dowiedział, więc byłem spokojny.

Już więcej nie korzystałem z laptopa brata, ponieważ obawiałem się, że za dużo mogę namieszać. Poprosiłem mamę, żeby kupiła mi komputer a ona się zgodziła. Dzięki temu miałem własny sprzęt, z którego regularnie korzystałem i nie musiałem obawiać się o utratę żadnych danych.