Czym kierować się przy wyborze stolarza?

Znakiem dzisiejszych czasów jest to, że jest coraz mniej domów wielopokoleniowych. Młodzi, którym bardziej zależy na niezależności, wolą wynająć lub kupić kawalerkę w mieście i przeprowadzić się, niż zostawiać z rodzicami. Rodzi się mniej dzieci, dlatego mniej liczy się pomoc dziadków. Ma to swoje plusy: młodzi są bardziej kreatywni i odważni.

Jakie roboty można zlecić stolarzowi?

stolarzStąd w ostatnich latach taki popyt na małe mieszkania, dla pary zazwyczaj lub pary z dzieckiem. Świetne wyjście, jeśli jest dobrze wykorzystane. W takim przypadku najczęstszym rozwiązaniem są usługi stolarskie. Tylko drewno jest w stanie dobrze zagospodarować przestrzeń małego mieszkania. Stolarz zrobi kuchnię na wymiar, ten sam stolarz, może zrobić nam pawlacze, które będą dodatkową przestrzenią. I temu samemu stolarzowi możemy zlecić wykonanie szafy wnękowej. Nic w tym wypadku nie zastąpi drewna. Również, żaden gotowy mebel nie jest w stanie wypełnić idealnie przestrzeni, tak jak zrobi to dobry stolarz. Zawód ten będzie zawsze potrzebny, ponieważ ręczna obróbka drewna jest najpraktyczniejsza w kwestii wykorzystania przestrzeni. I dobrego gustu. W każdym luksusowym domu są jakieś drewniane elementy. Jeśli nawet właściciel zaprze się i powie, że lubi szkło i ma szklane drzwi i stół, i tak pewnym jest, że jego stolarka okienna jest drewniana, bo jest najlepsza. Dlatego stolarze zawsze będą mieć prace. Dobry stolarz zrobi nie tylko stół i meble, ale również blaty, schody, oprawy luster i mnóstwo innych…

Czym się kierować w wyborze stolarza? Oprócz standardowych kryteriów warto zaufać własnej intuicji. Często to ona podpowiada nam, co jest jest dobre albo czego unikać. Ludzie mają tendencję do bagatelizowania intuicji i do racjonalizowania. A wcale tak być nie powinno, szczególnie w kwestii związanej z estetyką naszych wnętrz.