Czy warto kupić tani materac?

Wielu ludzi myśli, że aby było coś dobre to musi to być drogie. Jest to połączenie jakości z ceną i nie ma w tym myśleniu niczego złego, jeśli nie jest ono na wyłączność. Jeśli coś jest drogie to ma większe szanse na to, że będzie dobrej jakości, ale nie wyklucza też możliwości, że tanie również może być jak najbardziej dobre.

Każdy materac jest lepszy niż wersalka

materace tanioPrzykładem niech będą materace. Każdy, nawet najtańszy materac będzie lepszy od spania na wszelkiego rodzaju sofach czy wersalkach. Materac nie musi być drogi w takim wypadku. Jeśli spaliśmy do tej pory na rozkładanym łóżku, to najtańszy rodzaj materaca już będzie korzystniejszy dla naszego kręgosłupa. Wiemy wszyscy, że materaców jest kilka rodzajów. Jeśli jednak nie stać nas na te piankowe czy kieszeniowe, wybierzmy najtańszy. Dodatkowo trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że ceny materaców u różnych producentów będą inne. Warto poszukać tzw. okazji, czyli wyprzedaży, promocji, opustów… Zdarzają się cykliczne, a naprawdę warto. Powie to każdy lekarz, rehabilitant i osoba dobrze się wysypiająca. Niektórzy ludzie zakładają, bez przejrzenia ofert, że materace są drogie. Tak było kiedyś, wiele lat temu, gdy materac kojarzył się z luksusem, a w środku nie miały jeszcze wypełnień termoelastycznych czy kokosowych. Dziś można kupić materace tanio, wystarczy tylko poszukać. Pamiętajmy, że materac wymaga jeszcze ramy do łóżka. Ta jednak może być dokupiona w innym, późniejszym czasie.

Niekiedy jest tak, że śpiąc wiele lat w złych warunkach, po przeniesieniu na wygodny materac czujemy się źle. Jest to „normalna” sytuacja, ponieważ organizm dostosował się do złych warunków. Jednak tak samo może on przestawić się znów na lepsze warunki, wymaga to tylko pewnego czasu. Dość tanim kosztem nasz kręgosłup będzie nam wdzięczny.