Czy ceny płyt poliwęglanowych są przystępne?

 

W grudniu zeszłego roku kupiliśmy z mężem ogródek działkowy na obrzeżach miasta. Potrzebowałam trochę odetchnąć i puścić dzieciaki „samopas”. Po zimie mogliśmy wejść na teren i rozejrzeć się w szczegółach. Gdy usłyszałam głośny trzask tłuczonego szkła, wiedziałam, co pójdzie jako pierwsze do wymiany.

Szklarnie z poliwęglanu litego

poliwęglan lity cenaNasza szklarnia nie mogła być ze szkła. Mamy dwójkę dzieci, które nie usiedzą w miejscu na chwilę. Wyobrażałam już sobie potrzaskane, stare szyby. Poczytałam w Internecie i znalazłam poliwęglan. Nawet jeśli nic ze szklaną szklarnią by się nie wydarzyło, to ja i tak potrzebowałam pewności. Pewność tę miały dać płyty poliwęglanowe. Nie tłuką się, są odporne na warunki atmosferyczne, a poliwęglan lity jest estetyczny i nie pleśnienie, bo ma jednolitą strukturą. Zastanawiałam się chwilę, czy nie wziąć poliwęglanu komorowego, ale ten niesie ze sobą ryzyko zagrzybienia. Ja chciałam być po prostu spokojna, a mój mąż to uszanował i powiedział, że zamontuje wszystko, co mu każę. Dlatego wybór materiału spoczął na mnie. Wiedziałam też, że gdybym dokonała głupiego wyboru, zareagowałby. Jednak poliwęglan lity w tym wypadku spełniał wszystkie moje wymagania. Nie zabierał światła, nie brudził w szczelinach i był bezpieczny. Sprawdziłam jak wygląda kwestia poliwęglan lity cena i powiedziałam mężowi o wyniku moich poszukiwań. Zatwierdził i na początku maja mieliśmy nową, bezpieczną szklarnię. Chłopaki szybko przetestowali nową budynek z płyt.

Niedługo potem, szklarnia została przetestowana na działanie skutków atmosferycznych. Byłam bardzo zadowolona. Co prawda, zauważyłam, że zmiana służyła najbardziej mi, ale tak to już chyba w życiu bywa, że to matki najbardziej się wszystkim przejmują. Tym razem mogłam już być spokojna i odpocząć bez stresu.