Bezpieczeństwo na drodze wartością nadrzędną

Obecnie wiele osób przemieszcza się z wykorzystaniem samochodów osobowych. Niektóre z nich traktują auto jako narzędzie pracy. Przykładem są chociażby przedstawiciele handlowi. Kierowcy zawodowi z kolei jeżdżą pojazdami ciężarowymi z naczepą, które często wymagają bardzo dużej precyzji w trakcie wykonywania manewrów. Wszystkie te osoby łączy jedna wspólna cecha.

Powierzchnia lustra pozwala obserwować martwą strefę

lustro drogowe u 18aMuszą mieć one zapewnione odpowiednie bezpieczeństwo na drodze co jest zadaniem zarządcy danej ulicy czy jezdni. W niektórych miejscach bowiem zachodzi potrzeba stosowania dodatkowych elementów infrastruktury drogowej, które są w stanie poprawić bezpieczeństwo oraz widoczność. Dotyczy to w szczególności ciasnych uliczek, które posiadają ograniczoną widoczność ze względu na stojące nieopodal budynki, drzewa, słupy i tym podobne. Przykładem takich miejsc mogą być chociażby:skrzyżowań dróg i ulic osiedlowych, wyjazdów z posesji, przystanków komunikacji zbiorowej usytuowanych na łukach dróg czy dróg wewnętrznych w zakładach produkcyjnych. Wszędzie tam warto zastosować dodatkowy element znacznie wpływający na bezpieczeństwo, którym jest lustro drogowe u 18a. Dzięki specjalnemu wykonaniu lustro to w znacznym stopniu ułatwia ocenę sytuacji. Pozwala szybko i pewnie ocenić odległość, w której jest pojazd nadjeżdżający z miejsca niewidocznego przez kierującego.

Bardzo ważną kwestią jest odpowiedni montaż takiego elementu. Powinien być on zamocowany na wysokości dwóch metrów od poziomu gruntu. Warto dodać, że obecnie stosowane są dwa rodzaje luster: prostokątne oraz okrągłe. Niezbędnym wymogiem jest odpowiednia homologacja takiego elementu. Tylko przebadane lustra mogą być stosowane na drogach publicznych. Odpowiednie badanie, certyfikat czy atest potwierdza bowiem właściwości użytkowe produktu.