Balustrady dobrane do schodów

 

W projekcie mojego domu centralne miejsce zajmowały schody. Po przejściu z przedsionka do otwartego salonu z jadalnią i kuchnią widać było schody prowadzące na piętro. Jako że zajmowały one sporo miejsca, a do tego były widoczne z każdej strony to wiedziałam, że muszą rewelacyjnie wyglądać.

Balustrady z metalu i szkła

balustrady w łódzkimRozważałam różne opcje odnośnie schodów i balustrad. Wnętrze było przytulne, ale i nowoczesne. Pokój dzienny był urządzony w sposób designerski, natomiast sypialnia była rodzinna i utrzymana w ciepłych barwach. Chciałam, żeby schody oddawały to połączenie. Same stopnie były wykonane z drewna, ale balustrada już nie. Wybrałam balustrady w łódzkim z metalową poręczą i przeszkleniami. Metalowa rura nadawała schodom surowego wyglądu i równoważyła ,,ciepło” drewna. Dodatkowo metalową balustradę bez problemu mogłam połączyć ze szkłem. Nie chciałam zasłaniać schodów, więc w grę wchodziło albo takie rozwiązanie albo ażurowe balustrady. Jednak drewno, szkło i metal to połączenie idealne. Postawiłam na prosty projekt, bez mrożonego szkła i bez ozdobnej poręczy. Już samo nietypowe połączenie materiałów się wyróżniało, a nie chciałam przesadzić. Balustrady wykonała mi znana firma z Łodzi, która specjalizuje się w metaloplastyce. Jednak nie tylko na samym metalu pracują, ale oczywiście umieją go także umiejętnie łączyć z innymi materiałami. Za swoją balustradę wcale dużo nie zapłaciłam, a efekt był zachwycający. Na pewno drugi raz też bym się zdecydowała na to rozwiązanie.

Teraz za każdym razem jak mam gości to słyszę same pochwały odnośnie tego jak wyglądają moje schody i balustrady. Wszyscy się zachwycają nowatorskim połączeniem i jakością wykonania i gratulują mi tak dobrego pomysłu. Zawsze jest mi miło, kiedy słucham tych wszystkich pochwał.