Artyści i oczyszczalnia biologiczna

Wielu artystów postanowiło zabrać głos w sprawie tego co aktualnie dzieje się na świecie. Świat wschodni to siła robocza Europy. Ludzie nie myślą skąd się biorą ubrania, które noszą. Kupują w sklepach sieciowych masę niepotrzebnych ubrań, założą je może dwa, góa trzy razy w roku.

niedrogia oczyszczalnia biologiczna

Wyprodukowanie ich jest wykorzystywaniem taniej siły roboczy. Ludzie, którzy zajmują się produkcją tych ubrań zarabiają jedną szóstą tego co my wydajemy na ubrania. Albo i mniej. Nie zastanawiamy się nad tym, a czas najwyższy. To samo dotyczy tematu nieoszczędzania wody. Przydomowe oczyszczalnie ścieków to świetne rozwiązanie. Już na początku tej piramidy zniszczyło by się to co zdaje się być dominem w zanieczyszczaniu świata i natury. Przydomowa oczyszczalnia ścieków powinna być przy każdym domu. Jednak czy ludzi na to stać? Przecież szambo ekologiczne jest zjawiskiem znanym nie od wczoraj. Ludzie widzą skutki w lasach, w rzekach, nad jeziorami rzekami. Czemu jednak stoją obojętnie. Naprzeciw nim wychodzą właśnie artyści. Nawołują do tego, żeby każdy zastanowił się czym jest niedroga oczyszczalnia biologiczna, zbierają datki na cele oczyszczania ścieków, oczyszczalni przydomowych itp. Namawiają do kupna napojów i czego się da w słoikach albo kartonie. Nawołują do nieścinania drzew, propaganda natury, propaganda czystości. Nikt nie zdaje sobie sprawy z tego jaki to wielki temat. Środowisko naturalne jest już tak wycieńczone ze za dwieście lat na ziemi nie będzie czystej wody. Topnieją lodowce, zwiększa się zjawisko dziury ozonowej. Pomimo wielkich kar od unii europejskiej, kraje nie mogą się zmobilizować, żeby coś z tym zrobić. Współpracować musieliby wszyscy obywatele, a o to jak wiadomo trudno. To kwestia złych przyzwyczajeń, wygodnych nawyków, nie jesteśmy przygotowani wewnętrznie na tak duże zmiany.

Jednak wszystko kosztuje, a ten koszt poniosą nasze prawnuki, które będą mogły sobie pomarzyć, żeby wykąpać się w morzu. Piękne czyste plaży będą znały tylko z fotografii, a wakacje będą spędzały w zamkniętych ośrodkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *